Gökhan, Kadınlarla Kahvaltıda Buluştu

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü kapsamında düzenlenen kahvaltı etkinliğinde Çanakkale Belediyesinde görev yapan kadın personel ile bir araya geldi.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü kapsamında düzenlenen kahvaltı etkinliğine Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, eşi Hale Gökhan, Belediye Başkan Yardımcıları Rebiye Ünüvar ile Özleyiş Çetin, Belediye Meclis Üyeleri, Birim Müdürleri ve Çanakkale Belediyesinin çeşitli birimlerinde görev yapan kadın çalışanlar katıldı. Etkinlikte katılımcılara çiçek ve çeşitli hediyeler takdim edildi.
Etkinlikte konuşan Başkan Gökhan,
belediyenin haberine göre; Çanakkale Belediyesi kadın personellerinin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutlayarak başladı. Başkan Gökhan; “Günler önemli değil. Mühim olan, bu toplumda, hatta dünyada kadının ve erkeğin bir arada güç birliği ile hareket edebilme bilincine varması. Yani bir bölümü dışlayıp, diğer bölümü ile dünyayı ilerletmeye çalışıyoruz. Hep şu örnek verilir; ‘Tek kanatlı kuş’. Kuş tek kanatla uçmaya çalışırsa tökezler, hatta daha kötü durumlara düşer. Toplumlar da öyledir. Allah bizleri iki cins olarak yaratmış. Allah’ın yarattığına karışacak durumda mıyız? Bu dünyada düzeni içerisinde bir birimize ihtiyacımız var. Bir bebeğin olması için kadına ihtiyaç var. Aynı zamanda erkeğe de ihtiyaç var. Düzen böyle kurulmuş. Tüm doğada da böyle. Doğada kadın ve erkek cinsiyeti birbirine muhtaç. Bu muhtaçlık varken niye birini dışlamaya çalışıyoruz. Ne için birbirimizden faydalanmaya çalışmıyoruz” dedi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.