Diyet D’den 8 Mart Etkinliği

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında Barbaros Mahallesi’nde bulunan Diyet D’de etkinlikler düzenlendi. Diyet D’de düzenlenen etkinliklere Kadın Güç Birliği üyeleri, Çanakkale Barosu Kadın Komisyonu avukatları, İyi Parti İl Yönetimi Kadın Üyeleri ve Belediye Başkan Vekili Bilge Şimşek katıldı.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında kentte bir dizi etkinlik bugün yapılacak. Etkinliklerden ilki dün Barbaros Mahallesi Troia Caddesi üzerinde bulunan Diyet D’de gerçekleşti. Diyet D’de kadın sağlığı ve kadın beslenme alışkanlıkları üzerine yapılan sunuma Kadın Güç Birliği üyeleri, Çanakkale Barosu Kadın Komisyonu avukatları, İyi Parti İl Yönetimi Kadın üyeleri ve Belediye Başkan Vekili Bilge Şimşek katıldı.
Diyet D’nin sahibi ve diyetisyen Didem Güner düzenlenen etkinlik ile ilgili, “Emekçi kadınların işlerini icra ederlerken kendilerini daha sağlıklı ve daha enerjik hissedebilmeleri için doğru beslenmeleri gerekmektedir. Kadın yolculuğunda, kadının her döneminde beslenme çok önemlidir. Bu beslenme anne karnında çocuğu taşımaya başladığımızda başlıyor. Ergenlik ve menopoz bu dönemleri takip ediyor. Kadın kendisini doğru beslediğinde, çocuğunu ve eşini daha sağlıklı besliyor. Ne kadar doğru beslenirse, iyi bir performansa sahip oluyoruz. Mümkün olduğunca Çanakkale’deki tüm emekçi kadınlara ulaşmak istedik. Her meslek grubundan kadınlarımız bugün bizlerle oldular” açıklamalarında bulundu.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.