Koza’da Kadınlara Özel Sinema Günü

Çanakkale Koza Gençlik Derneği Sinema Kulübü’nün sürdürdüğü film geceleri devam ediyor. Koza Sinema Kulübü’nde bu hafta Kadınlar Günü’ne özel olarak “Diren! Suffragette” filmini yayınlanacak.

”Koza Sinema Kulübü” her cuma saat 18:30’da ücretsiz bir şekilde düzenlenmeye devam ediyor.“Her cuma birlikte film izlemek, gülmek, paylaşmak, sohbet etmek ister misiniz?” sloganıyla Koza Sinema Kulübü’ne davet edilen sinema severler, bu hafta Kadınlar Günü’ne özel bir fil izleyecek. Çanakkale Koza Gençlik Derneği Sinema Kulübü tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel ‘’Kadın Temalı’’ bir filmi ofisinin bulunduğu Yalı Hanı’nda gerçekleştirecek.

Dernek tarafından yapılan içerik açıklamasında; “Bu hafta ki izlenecek filmimiz; Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla izleyeceğimiz ‘Diren! Suffragette’.

Vizyon Tarihi: 15 Ocak 2016

Yapımı : 2015 – İngiltere

Tür : Dram

Süre: 106 Dak.

Yönetmen : Sarah Gavron

Oyuncular : Carey Mulligan, Helena Bonham Carter, Meryl Streep, Ben Whishaw, Brendan Gleeson

Senaryo : Abi Morgan

Yapımcı : Alison Owen, Faye Ward

Diğer Adı : Direne Direne!


Diren! Film Konusu:
Çocukluk yıllarından beri çamaşırcı olarak çalışan Maud Watts (Carey Mulligan), birtakım tesadüfler sonucunda kadınların oy verme hakkıyla ilgili mücadele eden süfrajetlere katılır ve seçme hakkı için mücadele etmeye başlar. Bu durum kendi eşi ve etrafındaki ataerkil toplum tarafından hiç hoş karşılanmasa da Emmeline Pankhurst (Meryl Streep) gibi öncü figürlerin yönlendirmesiyle Maud ve etrafındaki mücadele arkadaşları barışçıl çözüm yollarından seslerini duyurmak için daha saldırgan eylemlere geçmeye karar verirler.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.