Gider, evi yanan ailenin yanında oldu

Biga’nın İdriskoru Köyü’nde evi yanan aileyi ziyaret eden Ak Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, küle dönen evi inceledi. Can kaybının olmamasının büyük bir şans olduğunu belirten Gider, oluşan zararın temini için gerekli yardımın yapılacağını söyledi.

Geçtiğimiz hafta içerisinde Biga’nın İdriskoru Köyü’nde Dilber Ailesi’nin evi, sobadan başlayan yangınla küle döndü. Dilber Ailesi’ni ziyaret eden Ak Partili Milletvekili Ayhan Gider, evi yanan Hayri Dilber’den yaşanan yangınla ilgili bilgi aldı. Yangına uykudayken yakalandıklarını belirten Dilber; “Yangın sobadan başladı. Gece saat 03.00 gibi çocuklar fark ettiler. Biz de hızlıca evdekileri dışarı çıkardık. Ev yandı ama çok şükür ev ailemizden yaralanan olmadı” dedi.
Yaşanan hadiseyle ilgili üzüntülerini dile getiren Ayhan Gider; “Bu olayın tek sevindirici yanı ailenizin, çocukların zarar görmemiş olması. Maddi kayıplar giderilir. Bu konuda bizler de üzerimize düşen sorumluluğu yerine getireceğiz. Evin zarar tespitinin yapılmasının ardından gerekli yardımlar ulaşmış olacak. Bu konuda Biga İlçe Başkanımız Ahmet Bey, konuyla yakından ilgilenecek. En kısa sürede inşallah bu kötü hatırayı sileceğiz” ifadelerini kullandı.

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.