Balığa nihayet ulaştık

Salı pazarında bu hafta balık fiyatları uzun zaman sonra vatandaşı tatmin etti. Balık ulaşılabilir seviyelere geldi. Karadeniz’in incisi hamsi Salı pazarında tezgahta 10 TL’den alıcı buldu. Bir balık türü de vardı ki oldukça dikkat çekti.

Omega deposu ve sofraların vazgeçilmezi balık Çanakkale halkına uzun süredir küs durumdaydı. Balıkçılar balığın tutulamadığı yönündeki durum için balık bizi terk etti dediler. Bu gidişat Salı pazarında bir nebze son bulmuş gözüktü. Salı pazarında tezgahta bulunan balık türleri ve fiyat etiketleri bir nebze vatandaşı tatmin etti. Karadeniz’in incisi hamsi bu hafta pazarda 10 TL’den alıcı buldu.  Çanakkale halkı uzun zamandır balık fiyatlarının bu denli düştüğünü görmediklerini belirttiler. Uzmanlara göre balık haftada en az iki kere tüketilmesi gereken besin değerlerinin başında geliyor.

Salı Pazarı’nda bu hafta balık fiyatları şu şekilde oldu. Gümüş 10 TL, Sardalya 10 TL, Hamsi 10 TL, İstavrit 20 TL, Kupa 7 TL, Kolyos 15 TL, Levrek 30 TL, Çupra 30 TL.

Pazarda tezgahta bir balık vardı ki oldukça dikkat çekti. Dikkatli gözlerden kaçmayan balon balığı vatandaşın ilgisini gördü. Balon balığı şişirilerek ve kurutularak tezgahların üzerine asıldı. Ortaya çıkan görüntü kentlinin dikkatini çekti. Balık esnafı balon balığının yenmek için satılık olmadığını belirtti. Balon balığı ile bir açık kapı bırakan esnaf süs eşyası olarak 150 TL’den satılabileceğini vurguladı.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.