Yamuk Elektrik Direği Tepki Çekti

9 Şubat tarihinde gazetemizde kaleme aldığımız “Direğe Demişler Neren Eğri” haberinin takipçisi olduk. 9 Şubat’ta kaleme aldığımız haber için bölgede gözlem yaptığımızda, Barbaros Mahallesi Reşat Nuri Güntekin Sokak’ta bulunan elektrik direğinin yine eğri olduğu görüldü. Yamulan elektrik direği için vatandaşlar bir an önce önlem alınması gerektiğini belirttiler.

Barbaros Mahallesi Reşat Nuri Güntekin Sokak’ta bulunan sokak aydınlatmalarında kullanılan elektrik direğinin eğri olduğu görüldü. Yamulan ve bölgede tehlikeye neden olan elektrik direğini Gündem gazetesi olarak 9 Şubat’ta kaleme aldık. 9 Şubat’tan beri bölgede direğin takipçisi olduk. 9 Şubat’tan beri bölgede her hangi bir düzeltme çalışması yapılmamasına vatandaş oldukça tepki gösterdi.

Diğer direklerle karşılaştırıldığında elektrik direğinin bir hayli yamuk ve kontrolsüz duruşu gözlerden kaçmıyor. Turgut Reis Ortaokulu’nun hemen arkasındaki sokakta yer alan direk vatandaşları öğrenciler konusunda da tedirgin etti. Okuldan öğlen arasında ve akşam çıkışlarda yoğun bir şekilde ara sokağı kullanan öğrenciler vatandaşların kontrolü altında kaldı. Sokakta bulunan apartman sakinleri öğrenciler için tedirgin olduklarını dile getirdiler. Kentiler her hangi bir olumsuzlukla karşılaşılmadan direğin düzeltilmesi gerektiğini belirttiler.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.