İyi Dersler Şoför Amca Eğitimleri Devam Ediyor

İyi Dersler Şoför Amca projesi kapsamında, Çanakkale Merkez Karacaören İlköğretim Okulu’ndaki öğrenci ve öğretmenlere Çanakkale Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından eğitim verildi.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Michelin Lastikleri işbirliğinde, Trafikte Sorumluluk Hareketi kapsamında yürütülen İyi Dersler Şoför Amca projesi kapsamında, Çanakkale Merkez Karacaören İlköğretim Okulundaki öğrenci ve öğretmenlere Çanakkale Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı 10’uncu Jandarma Trafik Tim K.lığında görevli Uzm. J.VII.Kad. Çvş. Selahattin YILMAZ, Uzm. V. Kad. Çvş. Mutlu CUCİ tarafından Karacaören İlköğretim Okul Müdürü Gülümser Acar koordinesinde eğitim verildi. Öğrencilere trafik güvenliği ve genel trafik  kuralları ile ilgili bilgi verildi.

Proje her yıl belirlenen pilot illerde üç yıldan bu yana yürütülüyor. Proje kapsamında geçtiğimiz üç senede toplam 28 bin servis şoförüne eğitimler verildi. Proje, 2017-2018 eğitim öğretim yılında Çanakkale, Denizli, Erzurum, Giresun, Hatay, Kahramanmaraş, Sakarya, Şanlıurfa, Tokat, Yozgat ve bu illerin tüm ilçelerinde uygulanmaktadır. Proje uygulamaları, 6-10 Kasım 2017 tarihlerinde Ankara’da 5 gün süresince gerçekleştirilen ve pilot illerin İl Millî Eğitim Müdürlükleri ve İl Jandarma Komutanlıkları personelinin katıldığı formatör eğitim semineriyle başladı. Formatörler kanalıyla 27 Kasım-8 Aralık 2017  tarihleri arasında illerinin bütün ilçelerinden belirlenen toplam 302 eğitimciye eğitim verildi.
Projenin bu aşamasında, proje illerinin ilçelerinde görevli İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü mensubu eğitimciler tarafından kendi bölgelerindeki okullara yönelik trafik semineri icra ederek;  proje kapsamında 2017-2018 eğitim öğretim yılında tüm okullarda  eğitimlerin verilmesinin planlandığı belirtildi.

Bu kapsamda, Çanakkale/Merkez Karacaören İlköğretim okulu toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitime 81 öğrenci 7 öğretmen katıldı. Eğitimde açılış konuşmalarının ardından, trafik güvenliği,  genel trafik kuralları ile trafik adabı konularına değinilirken, trafik ile ilgili animasyon çizgi film izletildi.

Haber Merkezi
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com