ÇASİAD 13 Mart’a Hazırlanıyor

ÇASİAD, 13 Mart’ta gerçekleşecek ÇASİAD ile Gündem Toplantısı’nda; Prof. Dr. Özgür Demirtaş’ı ağırlamaya hazırlanıyor. Yönetim Kurulu adına konuşan Başkan Erdal Akarsu; “Çanakkale kamuoyuna tarafsız bir bakış açısı ile bilgilendirmeyi amaçlıyoruz.” dedi.

ÇASİAD, 13 Mart ÇASİAD ile Gündem Toplantısı kapsamında Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı, ünlü ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş’ı ağırlamaya hazırlanıyor. Yönetim Kurulu adına açıklamalarda bulunan Başkan Erdal Akarsu;

”ÇASİAD olarak Çanakkale iş dünyasının tarafsız bir gözle bilgilendirilmesi, hızlı değişen global ve yerel konjoktürde iş dünyasının doğru pozisyonlar alması için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bu kapsamda 2014 yılından bu yana düzenlemeye devam ettiğimiz “ÇASİAD ile Gündem” toplantılarında gerek yerel, gerek ulusal önemli konukları ağırlayarak Çanakkale kamuoyuna tarafsız bir bakış açısı ile bilgilendirmeyi amaçlıyoruz. Prof. Dr. Özgür Demirtaş, ekonomi alanında son yıllarda yapmış olduğu tespitler, katıldığı sayısız ulusal program ve yayınları ile Türkiye gündeminde dikkatleri üzerine en fazla çeken ekonomistler arasında yer almaktadır. Prof. Demirtaş’ın son dönemlerde döviz kurları ve faizler, dünya ekonomisindeki gelişmeler ve gelecek senaryoları ile ilgili tespitleri ulusal medyada geniş yer almıştır. 13 Mart Salı günü saat 16:00’da Çanakkale Ticaret Borsası Konferans salonunda gerçekleştirilecek söyleşiye Çanakkale İş Dünyasını bekliyoruz” dedi.

Prof. Dr. Özgür Demirtaş Kimdir?
ÇASİAD’ın konuğu olarak “Teknoloji, Türkiye ve Dünya Ekonomisi” başlıklı söyleşinin onur konuğu Prof.Dr.Özgür Demirtaş, sunumunda çarpıcı tespitlerini ve öngörülerini Çanakkale iş dünyası ile paylaşacak. Prof.Dr. Demirtaş Baruch College City University of New York’ta 2003 yılında, Finans bölümü içerisinde ve 2004 yılında, İşletme Fakültesi içerisinde en iyi öğretim üyesi seçildi. 2005 yılında, tüm ana bilim dalları ve tüm fakülteler arasında en iyi öğretim üyesi seçilerek “Üstün Öğretim Madalyası’nı” Madison Square Garden’da aldı. 2010 yılında, Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Kanada ve İskoçya’da yapılan 1Milyon profesör için yapılan 10-Milyon’u aşkın öğrenci değerlendirmesi sonucunda, ilk 20 içerisinde gösterildi.

2012 yılında Marie Curie Araştırma Fonunu almaya hak kazandı. 100,000 Euro değerindeki Proje, AB tarafından, Türkiye genelinde, Ekonomi dalında kendi proje başvuru döneminde desteklenen tek proje oldu. Avrupa’nın krizden çıkışını ‘sağlam’ şirketlere borsa üzerinden para girişinde gören Prof.Dr.Özgür Demirtaş’ın bu çalışmasıyla bir yıl içinde binlerce şirketi inceledi.

Haber Merkezi

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.