ÇANAKKALE’DEN TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ

Çanakkale Fen Lisesi öğrencisi Atakan Bilgiç Ulusal Kimya Olimpiyatları’nda bronz madalya elde etti. Bilgiç TÜBİTAK Kimya Olimpiyat takımında ülkemizi temsil etme hakkı kazandı.

Çanakkale Fen Lisesi öğrencisi Atakan Bilgiç, bu yıl 25.’si gerçekleştirilen Bilim Olimpiyatları’nın 2. aşama sınavlarında kimya alanında Türkiye üçüncüsü oldu. Atakan Bilgiç elde ettiği başarısı ile Ulusal Bilim Olimpiyatları’nda kimya milli takımına katılmaya hak kazandı.

Bu yıl 25.’si düzenlenen Kimya olimpiyatlarına Çanakkale Fen Lisesi öğrencisi Atakan Bilgiç Katıldı. 9-23 Eylül tarihlerinde Afyon’da yapılan yaz kampında kimya alanında Türkiye ilk otuzuna giren Bilgiç, 13-28 Ocak tarihlerinde Antalya’da yapılan kış kampında da Türkiye üçüncüsü oldu. Üçüncülük Atakan Bilgiç’e Bronz madalya kazandırdı. Atakan Bilgiç elde ettiği başarı ile Erzurum’da düzenlenecek olan olimpiyat takımı seçme kampına katılacak.

Erzurum’da düzenlenecek olan kampın sonunda yapılacak olan değerlendirmeler ile TÜBİTAK Kimya Olimpiyat Takımı kurulacak. Çanakkale Fen Lisesi öğrencisi Atakan Bilgiç elde ettiği derece ile Çanakkale’yi uluslar arası arenada temsil etme hakkı kazandı. Atakan Bilgiç bir anlamda yerli ürünlerle ve yerli imkanlarla bilimde halen daha girişimlerde bulunabildiğimizi gösterdi.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com