İletişim Fakültesinde akademik başarı

Türkiye’de üniversite ve yükseköğretim üzerine araştırmalar yapan ilk ve tek bağımsız araştırma laboratuvarı  ÜniAr’ın yaptığı çalışma kapsamında iletişim alanında ÇOMÜ İletişim Fakültesi birinci oldu. İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Tarhan, “Bu başarının bir başka anlamı da fakültemizde akademisyenlerin el ele vererek güzel şeyleri başarabildiğini ve başarılabileceğini göstermesidir.” dedi.

108 devlet üniversitesinin akademisyenlerinin dahil edildiği Akademik Performans Raporuna göre; İletişim Fakülteleri arasında ÇOMÜ İletişim Fakültesi akademisyenleri çalışmaları ile birinci sırada yer alarak birçok köklü iletişim fakültesinin önüne geçti.

ÇOMÜ’nün internet sitesinde yer alan habere göre, konuyla ilgili görüş bildiren  İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Tarhan, elde edilen başarının mutluluk verici olduğunu belirterek; “108 devlet üniversitesi arasında 55 iletişim fakültesi var. Bu çalışmada ise 31 iletişim fakültesi yer alıyor. Fakültemizde 12 öğretim üyesi bir aradayız. Sayıca diğer iletişim fakültelerine baktığımız zaman akademik personel olarak biraz azız. Buna rağmen elde edilen performans bizleri mutlu ediyor. Bu başarının bir başka anlamı da fakültemizde akademisyenlerin el ele vererek güzel şeyleri başarabildiğini ve başarılabileceğini göstermesidir. Zannediyorum destek çıkıldığında çok daha güzel şeyler yapılabilecektir. Hedefimiz fakültemizi daha ileriye götürecek projeler yapılması. Bizlere düşen, bu konuda çalışan akademisyen arkadaşlarımızı desteklemek, katkılar sağlamaktır.” dedi.

Büyük bir iş yüküne rağmen İletişim Fakültesi’nin böyle bir başarı elde etmiş olmasının çok ciddi ve sonuna kadar hak edilmiş bir başarı olduğunun altını çizen Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hülya Önal sözlerini şöyle sürdürdü: “Tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Bu başarı bize sayısal çokluğun her zaman başarının göstergesi olmadığını gösterdi. Bu anlamda nitelik belirleyici diye düşünüyorum. İş yükümüz fazla ancak bu iş yüküne rağmen nitelikli bir çalışma yapılıyor ki bu başarılı soncu alıyoruz. Ayrıca destek çok önemli. Dekanımızdan ve üst yönetimimizden tüm desteği alıyoruz. Bu teşvikin ayrıca ikinci bir kez teşvik yarattığını da eklemek istiyorum. Önümüzdeki yıl için daha iyisini yapabilmek adına hepimizde başka türlü bir motivasyon oluşmasını sağladı. İnanıyorum ki birinciliği önümüzdeki yıl da koruyacağız.”

Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Birol Akgül, ekip halinde uyumlu bir çalışma ve iyi koordinasyon ile başarıya ulaşılabildiğini belirterek, “Bu bağlamda başta Dekanım Prof. Dr. İsmail Tarhan’ı ve tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Fakülte olarak bundan sonraki çalışmalarımızla da birinciliğe daima aday olacağız” dedi.

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com