“Felsefi Gazeteci” Unutulmadı

Geçtiğimiz yıl aramızdan ayrılan Çanakkaleli gazeteci Orhan Mutay, ölüm yıl dönümünde unutulmadı. Gazetecinin anısına Yalı Camii’nde pilav dağıtımı yapıldı. Pilav dağıtımında konuşan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “Ben ona felsefi gazeteci derdim, felsefe yapardı. Farklı bir gazetecilik yapısı vardı.” dedi.

Çanakkale’nin tanınan gazetecilerinden, uzun yıllar muhabirlik ve haber müdürlüğü yapan gazeteci Orhan Mutay, geçtiğimiz yıl aramızdan ayrılmıştı. Kentin tanınan simalarından olan Mutay, ölüm yıl dönümünde Çanakkaleli tarafından unutulmadı. Mutay kaybının yıl dönümünde meslektaşları tarafından anıldı. Anısına Yalı Camii’nde vatandaşlara pilav ve helva dağıtımı yapıldı. Mutay’ın meslektaşı Murat Kıray, yaptığı konuşmada; “Arkadaşımızdı, çok güzel günlerimiz geçti. Geçtiğimiz yıl elim bir kazada kaybettik kendisini. Değerli bir gazeteciydi. Kentin sokaklarında çok emeği, izleri vardı. Onu unutmamak için meslektaşlar olarak bir hayır yaptık. Onu unutturmamaya çalışacağız.” dedi.
Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “Orhan Mutay’ı saygı ile anıyorum. Farklı bir gazetecilik yapısı vardı. Ben ona felsefi gazeteci derdim, felsefe yapardı. Haberlerinde, yorumlarında hep bir felsefe vardı. Değişik bir tarzı vardı. İsyancıydı. Düzene boyun eğmezdi. semboldü. Onun niteliğinden dolayı seve seve geldim.” şöyle konuştu.
Yıldız SağlamBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com