Sök-Tak Duba

Kent genelinde gerekli görülen yerlere koyulan demir dubalar, vatandaşlar tarafından sökülüyor, belediye çalışanları da usanmadan onarıyor. Son olarak; Yalı Caddesi üzerinde bulunan bisiklet yolu etrafındaki dubalar, belediye görevlileri tarafından onarıldı.

Çanakkale Belediyesi tarafından hizmete geçirilen ÇABİS ile birlikte bisiklet yolları da yeniden düzenlendi. Bu uygulama bisiklet kullanıcılarını fazlasıyla rahatlatırken diğer yandan bisiklet yolları ihlali de ortaya çıktı. Kaldırımlarda ve araç parkının yasak olduğu diğer alanlara koyulan demir dubalar ise bu ihlali önlemeye yönelikti. Fakat beraberinde gelen bir diğer sorun ise bu dubaların vatandaşlar tarafından yerlerinden sökülmesi oldu. Kaldırıma park etmek isteyen dubayı sökmekte çareyi buldu. Aracını aldıktan sonra dubayı emaneten yerine bıraktı.

Belediye çalışanları tarafından ise bu dubalar onarılıyor. Sökülen dubalar yerlerine yeniden yerleştiriliyor. Onarımın sonuncusu ise Yalı Caddesi’nde yapıldı. Bisiklet yolunu ihlale yol açan sökülmüş dubalar onarılarak mağduriyet giderildi.

Yıldız SağlamBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.