Cumhurbaşkanı’ndan Miller’e Ziyaret

Çumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Senegal’de Miller Holding’in şantiyesini ziyaret etti. Miller Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Can Mildon ziyaret karşısında, “Türkiye’yi Senegal’de temsil etmekten gururluyuz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iş adamlarının da yer aldığı bir heyetle Cezayir, Moritanya ve Senegal’e kapsayan resmi ziyareti kapsamında Miller Holding’in Senegal’deki yatırımının şantiyesini ziyaret etti. Moritanya’daki temaslarını tamamlayarak Senegal’e geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, Uluslararası Blaise Diagne Havalimanı’nda, Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall, Senegal Meclis Başkanı Mustafa Niass, Türkiye’nin Dakar Büyükelçisi Nihat Civaner ile karşılayan heyette bulunan Miller Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Can Mildon, Miller Holding olarak Senegal’deki yatırımlarıyla Türkiye’yi Afrika pazarında temsil etmekten gurur duyduklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan resmi temaslarının ardından Miller Holding’in Dakar’da bulunan şantiyesini de ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Senegal resmî ziyaretine, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfekçi eşlik etti.

MİLLER HOLDİNG YURTDIŞI ATAĞINA SENEGAL’DEN BAŞLADI

Çanakkale’nin merkezli Miller Holding’in yurtdışı pazara Senegal’den açıldığını belirten Miller Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Can Mildon, “Biz yurtdışına açılma sürecimizi Senegal ile başlattık. Yönetim Kurulu Başkanımız Mert Mildon’un cesareti ve vizyonerliği bizim yeni bir yol çizmemizi sağladı. Miller Holding olarak Afrika kıtası ve Senegal’i seçmemizin birçok nedeni var. Dünyanın en hızlı büyüyen ikinci bölgesi olan Afrika, Türk firmalarına tecrübelerini aktarmak için büyük fırsatlar sunuyor” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretinin iki ülke ilişkilerinin güçlendirilmesi açısından büyük önem taşıdığını kaydeden Mildon, “Bu ziyaret ile başlayan yeni süreç Türk firmaları olarak bize de güven ve güç verecektir” diye konuştu.

Afrika’nın birçok fırsatı bünyesine barındırdığını belirten Mildon, Türk firmalarının Afrika’da, “bölgenin dilini anlamak, bölge insanına yakın olmak, kaliteli ve hızlı hizmeti çok daha uygun fiyatlarla sunmak, başka ülke firmalarının adım atamayacağı noktalarda iş tamamlamak” gibi birçok avantajı olduğunu vurguladı.

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.