“Bu Şahsiyet Çanakkale’de Barındırılmamalıdır”

Dün yapılan Çanakkale Belediyesi Meclis Mart ayı toplantısında gündem dışı konuların başında ÇOMÜ TV’de yaşanan skandal yer aldı. Çanakkale hakkında çarpıtılmış tarihi açıklamalar yapan İlahiyat Fakültesi Öğretim üyesine Belediye Başkanı Ülgür Gökhan sert tepki gösterirken AK Parti Grup Başkanvekili Ömercioglu’nun da Gökhan’a benzer söylemlerle destek vermesi dikkat çekti.

Geçtiğimiz günlerde Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Televizyonu’nda bir yayında konuşan İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesinin Çanakkale ile ilgili söylemlerine tepkiler dinmek bilmiyor. Toplumun hemen hemen her kesiminden yapılan geçeklikle ilgisi olmayan ve çarpıtılmış tarihi yorumlara tepki geldi. Kentte bulunan vatandaşlar, iş adamları, sivil toplum kuruluşları ve partilerin İl Başkanları tepkilerini hem sosyal medyadan hem de basın aracılığı ile kamuoyu ile paylaştılar. 1 Mart Perşembe günü Çanakkale Belediyesi Meclisi’nde de gündem dışı değerlendirmelerde bu konunun üzerinde duruldu. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve AK Parti Grup Başkanvekili Tülay Ömercioğlu benzer tepkilerde bulundular.

“Yeşim Hanımla El Sıkışmamızı İhanetle Bağdaştıranlar Ve Bu Zihniyet FETÖ Kalıntısıdır”

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan konu ile ilgili, “ÇOMÜ İlahiyat Fakültesi’nde bir garip Abdullah var. Bir garip Abdullah. Yani adını değiştirmesinde yarar var, Allah adını taşıyor bu adam. Allah bizi bu tür ilahiyatçılardan korusun inşallah. Yani neresinden baksak anlatılır gibi değil. Adam bir Atatürk’e hakaret ediyor. Cumhuriyete ve Atatürk’e hakaret etmeye çalışıyor. İkinci olarak Müslümanlara hakaret ediyor. Camiilerin imamları var onlar konu ile ilgili susmuşlar. Beni Belediye Başkanı olarak ilgilendiren konu bu camilere kim gitti? Çanakkaleliler mi gitti? Benim hemşerilerim gitmiş olabilir mi? A be beyinsiz adam, a be deniz adam. Kim gitti buralara, nasıl olabilir böyle bir şey. Sen Çanakkaleli değilsin çünkü. Onun gibi tipler Çanakkale’de var. FETÖ kalıntıları bunlar. Hani bizlerin insanca davranışlarını eleştiren FETÖ’cüler var ya, Yeşim hanımla es sıkışma konusunu gündeme getirip de bilmem birilerine ihanetle bağdaştıran tipler aynı yolun yolcusudur. Bunlar FETÖ kalıntılarıdır.”

“Bu adam Cinsel Sapık Değil, Dinsel Sapıktır”

Bu zatın ağzından çıkanın kulağının duymadığını varsayıyorum. Bu adamın, adamsa şayet derhal görevinden alınmasını bekliyoruz. Bu adamın fakülteden değil, öğretim üyeliği görevinden alınması lazım. Bu adamın Çanakkale’den defolup gitmesi lazım. Her kim Çanakkale’de bu adama rastlarsa bu kentten defolup gitmesini söylemesi gerekir. Bizim ahlakımızla, bizim dinimizle kimsenin oynamasına müsaade etmeyiz. Allah korusun bu çocuk okutacak. Üstelik bunun bölümü Din Kültürü ve Ahlak Bilgisiymiş. Bu hem dinsiz hem ahlaksız. Bu bardağı taşıran son damladır. Bütün Çanakkale halkını bu adama karşı mücadeleye davet ediyorum. Tepki göstermezsek bunun gibi meczuplar üremeye devam edecektir. Bu adam cinsel sapık değil, dinsel sapıktır.” açıklamalarında bulundu.

“Bu Gerici Zihniyettir”

AK Parti Grup Başkanvekili Tülay Ömercioğlu, “ Bu ucubeler, sapıklar basında sayfa sayfa beyanlarının yer alması ve bunların engellenmesi bir anlamda en iyisi olacaktır. Bizim Çanakkale’mizde diyecek laf bulamadığım kişi böyle bir ortamda beyanlarının kale alınıp da, sosyal medyada, basında yer almaması gerektiği en uygun olanıdır. Bununla ilgili eskidende bu kadar var mıydı, yoksa sosyal medyada yer aldıkça bunlar birilerine özenti mi yaptılar? Tüylerimiz diken diken oluyor. Bunlar olmaması gereken olaylardır. Adının yanında bir doçent ibaresi yer alan şahsiyet, adını dahi anmak istemediğim kişi camilerle genelevleri yan yana koyacak kadar alçalmıştır. Bu gerici zihniyettir.

“Atatürk’e Uzanan Bir Dil Mevcuttur”

Bu hür düşünce ve hür iradeyle ilgisi olmayan saçma sapan, ahlaksızlık ve sapıklıktır. Bu şahsiyetin söylemlerinde Atatürk’e uzanan bir dil mevcuttur. Ancak Belediye Başkanımızın da önerdiği gibi Çanakkale’de bu kişinin barındırılmaması ve bu kişinin ünvanının alınması gerekmektedir” dedi.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com