Üniversite Hastanesi 1-2 aya açılıyor

AK Parti Grup Başkanvekili, Çanakkale Milletvekili Bülent Turan geçtiğimiz günlerde kentte bir dizi açılışa katıldı. Katıldığı açılışlarda Üniversite Hastanesi’nin 1-2 içerisinde tamamen kullanıma açılacağının müjdesini verdi.

Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi yeni yerine taşınarak Ekim ayından beri kentliye hizmet vermeye devam ediyor. İyisi ile kötüsü ile hastane hakkında birçok şey yazıldı. Kentte sağlık alanında bir değişim daha 1-2 ay içerisinde yaşanacak. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Hastanesi Kepez’deki eski yerinden ÇOMÜ Terzioğlu Yerleşkesi girişine inşa edilmişti. İnşası biten Hastane zaman içerisinde kademeli olarak yeni yerine taşındı. Üniversite Hastanesi’nin yeni yerine taşınma faaliyetlerinin halen devam ettiği biliniyor. Tam anlamıyla açılışı yapılmayan hastane için müjdeyi AK Parti Grup Başkanvekili, Çanakkale Milletvekili Bülent Turan verdi.

Turan, sgeçtiğimiz günlerde kentte bir dizi açılışta bulundu. Açılışlarda kentle ilgili bir çok açıklamaları dile getirdi. Bu açıklamalardan dikkat çeken detaylardan birini ise Üniversite Hastanesi oluşturdu. Turan Üniversite Hastanesi’nin 1-2 ay içerisinde açılışının yapılacağını belirtti. Adliye binasının da taşındığı bu günlerde toplu açılışlar için akıllara bir tarih geldi. Yeni Adliye Binası ve Üniversite Hastanesinin açılışlarının 18 Martta toplu bir şekilde yapılabileceği ihtimali göz önüne alındı.

AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan yeni Üniversite Hastanesi ile ilgili, “Üniversite Hastanesi’nin inşası bitti. Taşıma süreci başladı. Yeni Üniversite Hastanesi 550 yatak kapasitelidir. 550 yatak kapasiteli hastanemizi 1-2 ay içerisinde açacağız. İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın anlayışının en güzel karşılığı bizim bu politikalarımızdır” açıklamalarında bulundu.

Kentte kamu kurum ve kuruluşlarının bir bir şehir merkezinden taşınması vatandaşı ulaşım konusunda kara kara düşündürmeye başladı. Eskiden kolay bir şekilde yürüme mesafesinde ulaşılan kurumların artık ulaşım ile çözülebilecek olmaları vatandaşı düşündürdü.

Tunahan Ünsal

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com