6 kedi yavrusunu hayata döndürdü

Biga’da Emrah Yıldız isimli temizlik işçisi, çöp konteynerinden gelen sesler üzerine merak edip bakınca kötü görüntüyle karşılaştı. Yıldız’ın durumu üstlerine bildirmesiyle, çöp poşeti içinde bırakılan 6 minik kedi yavrusu Biga Belediyesi ekiplerince bakıma alındı.

Biga Belediyesi haberine göre; Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü Şantiyesi’nde bakıma alınan kedi yavruları, sıcak ortam ve iyi beslenmeyle 2 saat içinde kendilerine geldiler.  Kedi yavrularının çöp konteynerine gelişigüzel çöp poşeti içinde bırakılmasına da tepki gösteren Şantiye Şefi Demirel; “Bir insan neden bu yeni doğmuş yavruları çöp konteynerine bırakır, anlaşılır gibi değil. Bilinçsizce evcil hayvan alınmamalı. Bilgi sahibi olunmalı önce” ifadelerini kullandı.

Temizlik İşleri’nden Şantiye Şefi Sedat Demirel ise; “Mumcular Caddesi başında Çiçeklidede Taki Durağı yanında sabah 08:30 sıralarında çalışma arkadaşlarımızdan gelen bilgi üzerine konteyner içinde çöp poşetine yerleştirilmiş ve yeni doğmuş 6 kedi yavrusu bulduk. Başta ölü sandık. Ancak şantiyede soba yaktık. Sıcağın etkisiyle minik yavrular kendilerine geldiler. Eczaneden şırınga aldık. Süt ile besliyoruz. Belediyemiz veterineri arkadaşımızın da desteğiyle minikleri hayata tutundurduk. Bu konuda zaman kaybetmeden bize haber veren Emrah arkadaşımıza da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com