“Ligde kalacağımıza inanıyorum”

Rotary Kulübü, Çanakkale Belediye Spor Kadın Voleybol Takımını, Rotary Toplum Hizmet Ödülü’ne layık gördü. Kulüp Başkanı İsmet Güneşhan, törende yaptığı konuşmada; “Ligde kalacağımıza inanıyorum.” dedi.

Rotary Kulübü, Çanakkale Belediye Spor Kadın Voleybol Takımını, Rotary Toplum Hizmet Ödülü’ne layık gördü. Plaket ve çiçek takdimi Truva Otel’de düzenlenen bir organizasyon ile gerçekleştirildi. Törene Kulüp Başkanı İsmet Güneşhan, Antrenör Dragan Nesic, Yönetim Kurulu Üyeleri; Mustafa Ada ile Doğan Türkmen ve Voleybol Takımı Oyuncuları katıldı.

Voleybol Takımını, toplum hizmet ödülüne öneren Rotaryen Üye Erdal Gezen, törenin açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Gezen; “1986 yılında kurulan kulübümüzün başarılarını anlatmaya gerek yok. Çanakkale’mizin gururu bu takım. Bu süreç içerisinde birçok dereceler elde ettiniz. Özellikle geçen sene Balkan Kupasını almamız çok önemliydi. Atina’daki maçta hakemin vermiş olduğu yanlış bir kararla kente döndük ancak olun. Yaptığınız bir toplum hizmetidir. Çanakkale’ye ve topluma hizmettir.” dedi.

Belediye Spor Kulüp Başkanı ve takım kaptanı Seda Arısoy’a kulüp tarafından plaket ve çiçek takdim edildi. Törenden sonra kısa bir konuşma yapan Başkan Güneşhan; “Kulüp 1987 yılında dönemin Belediye Başkanı rahmetli Orhan Uğur zamanında kurulmuş. Bugün kulüp 12 branşta faaliyet gösteriyor. Yüzmede çok başarılıyız. Her sene Rotary Kulüp tarafından düzenlenen yüzme yarışlarında ilk üç sırayı hep kulübümüz alıyor. Atletizm takımımız var. Milli atletlerimiz başarılar elde ediyor. Jimnastikte de Türkiye şampiyonluklarımız var. Toplamda 2200 lisanslı sporcumuz var. Tesislerimiz Türkiye için örnek bir tesisler. Takımımızın ana branşı voleybol. Beş yıldır da takımımız büyük işler başarıyor. Bu sene pek iyi gitmedi ama önemli olan sonuçtur. Sonucun iyi olması önemlidir. Ligde kalacağımıza yürekten inanıyorum. Kendilerine yakışır bir mücadele göstereceklerine inanıyorum. En azından aslanlar gibi mücadelemizi vereceğiz. Çanakkale voleybol camiasında önemli bir isim. İçinde bulunduğumuz durum Türkiye’yi üzüyor. Bana her yerden telefon geliyor. Sahada mücadele eden kazanacak. Daha uzun yıllar bu kenti temsil edeceğinize inanıyorum. Rotary Kulübe de bu nazik davranışından dolayı çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Dilek Akşen, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com