“İdari işlem yapacaklar hala ne bekliyor acaba?”

Katıldığı bir programda Çanakkale hakkında çirkin iddialarda bulunan ÇOMÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim üyesine bir tepki de Enerji ve Tabii Kaynaklar Eski Bakanı Mustafa Cumhur Ersümer’den geldi. Ersümer’in mesajını bu sabah FOX TV Çalar Saat Programında okuyan İsmail Küçükkaya ise Ersümer’in tepkisine destek verirken, iddiada yer alan ifadeyi okumayı dahi kendine yakıştıramayarak mesajı yarım bıraktı.

Çanakkale’nin duayen siyasetçisi, Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı Mustafa Cumhur Ersümer, bu sabah FOX Tv Çalar Saat programına bir tepki mesajı gönderdi.

ERSÜMER, “HALA NE BEKLİYORLAR ACABA?”

Küçükkaya, Ersümer’in tepkisine destek vermekle birlikte Öğretim Üyesinin çirkin iddialarını okumakta güçlük çekmesi neticesinde mesajı yarım bırakarak iddia sahibini kınadı. Ersümer ise Küçükkaya’nın yarım bıraktığı mesajını sosyal medya hesabından paylaşarak hemşerilerine duyurdu. “Sevgili Hemşerilerim, biraz önce Sayın İsmail Küçükkaya’nın haklı olarak yarım bıraktığı kısa açıklamamı sizlerle paylaşıyorum” diyen Ersümer, şöyle devam etti;

“Sayın Küçükkaya Çanakkale’de yaşamak, Çanakkaleli olmak bir ayrıcalıktır. Hem Çanakkale’de yaşayıp hem de Çanakkalelilere hakaret eden: ‘Çanakkale’de Bursa da camiler genelev yapıldı’ diyen 18 Mart üniversitemizde görevli biri hakkında ahlaki vicdani görevlerini yerine getirerek adli idari işlem yapacak olanlar hala ne bekliyor acaba?” 

“BİR PADİŞAHIN KULU MU OLMAK İSTİYORSUNUZ?”

Gazeteci İsmail Küçükkaya ise “Bu kelimeleri söylemesem sayın bakanım sabah sabah” dedikten sonra Çanakkale’ye hakarete şöyle tepki gösterdi;  “Bunu nasıl diyorlar. İstiklal mücadelemize, Atamıza, Cumhuriyetimize, bizim dedelerimize nasıl bu hakaretleri yapıyorlar? Bu ülkede özgürce yaşamamızı atamıza borçlu olduğumuzu bilmiyorlar mı? Bu ülkede hepimizin bütün farklılıklarını koruyarak demokratik bilinç içerisinde eşit vatandaşlar olarak yaşamamızı  Cumhuriyet’in kuruluşuna borçlu olduğumuzu bilmiyorlar mı? Bu adamlar teba mı olmak istiyorlar? Teba! Vatandaş değil bir padişah kulu mu olmak istiyorlar acaba? Bir padişah kulu mu olmak istiyorsunuz, eşit vatandaşlık mı?

“SAYIN BAKANIM BİR ÇÖZÜM ARIYORUM”
Eşit vatandaşlık isterseniz Kasımpaşa’dan da çıkıp Cumhurbaşkanı olursunuz, Kayseri’den de çıkıp Cumhurbaşkanı olursunuz, Simav’dan da çıkıp gazeteci olursunuz, Çanakkale’den de çıkıp bakan olursunuz. Bu bizim zenginliğimiz, güzelliğimiz. Kadir Mısıroğlu gibi sözde hocalar, sözde tarihçiler ne yapmaya çalışıyorlar? Aslında belki de Sayın Cumhurbaşkanının, Sayın Başbakanın bunlara biraz had bildirmesi gerekiyor. Hani bizim söylediğimizden etkilenmiyorlar, savcılar da devreye girmiyor artık. Belki de bir tek Cumhurbaşkanı bu konuda bir ses çıkarabilir diyorum ya da sayın Başbakan. Bilemiyorum Sayın Ersümer, sayın bakanım bir çözüm arıyorum”

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com