CHP Sendikalarla Omuz Omuza

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı İsmet Güneşhan, kentteki sendikalara bir dizi ziyarette bulundu. Güneşhan Salı günü DİSK Çanakkale Şubesini daha sonra ise Eğitim Sen ve Tüm Bel Sen’i ziyaret etti. STK ziyaretlerine devam eden Güneşhan, dün ise Eğitim İş’e ziyarette bulundu. Sosyal Demokrat bir parti olarak sendikaların yanında olduklarını dile getirdi.

CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, Salı günü ve dün kentte bulunan sendikalara ziyaretlerde bulundu. Güneşhan’ın ziyaretlerinde Salı günü ilk durak DİSK/Genel İş Çanakkale Şubesi oldu. Güneşhan, daha sonra Eğitim Sen ve Tüm Bel Sen’i ziyaret etti. Eğitim Sen ve Tüm Bel Sen ziyaretleri, Atatürk Caddesi’nde bulunan Çanakkale Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşti. Ziyaretler bir sonraki gün yani dün de devam etti. Güneşhan, dün saat 12.15’te Eğitim İş’e ziyarette bulundu.

“SOSYAL DEMOKRAT PARTİLER İÇİN SENDİKALAR ÖNEMLİDİR”

İsmet Güneşhan ziyaretler için DİSK’te, “Sendikalar demokrasinin olmazsa olmazlarıdır. Özellikle Sosyal Demokrat partiler içinde Sendikalar son derece önem arz ederler. Sendikalar Çanakkale’de çok önemli çalışmalar ve faaliyetler yürütüyorlar. Çalışanlarımızın, işçilerimizin hem haklarının korunması hem de daha iyi şartlarda yaşamaları adına ortak projelerimiz olacaktır” açıklamalarında bulundu.

“SENDİKALAR OLARAK SİYASİ PARTİLERE İHTİYAÇ DUYUYORUZ”

DİSK/Genel İş Çanakkale Şube Başkanı Metin Acar, “Biz Sendikalar olarak her zaman siyasi partilere ihtiyaç duymaktayız. Bu ülkenin yapısını da göz önüne aldığımızda CHP’li Belediyelerle çalışmak bizim için mutluluk vericidir. İlimizde, ilçelerimizde ortak fikirlerle hareket etmekten yanayız. Çanakkale Belediyemiz zaten sosyal bir belediye. Bu sebepten ötürü birlikteliğimizin devamını diliyoruz” dedi.

“CHP’YE GÜVENDİĞİMİZİ SÖYLEMEK İSTERİZ”

Eğitim- Sen Şube Başkanı Filiz Savaş, “Eğitim-Sen siyasi partilerle iç içe olmayı önemsiyor. Birlikte sokağa çıkma yönünde mücadele başlatıldı. Eğitim-Sen mücadele verirken laik bilimsel eğitim için birlikteliğin şart olduğunu söylüyoruz. Biz bu süreçte sizi yanımızda hissediyoruz. Siyasi partilerin de önde olması gerektiğini düşünüyoruz. Size güvendiğimizi söylemek isterim” cümlelerini söyledi.

“CHP’Yİ YANIMIZDA GÖRÜYORUZ AMA DESTEK ARTTIRILMALI”

Tüm Bel-Sen Şube Başkanı Bülent Baran, “Yaklaşık 2000 kişi açığa alınmış durumda. Önümüze geçmek ve bizi farklı lanse etmek isteyen sendikalar var. Emekçiler olarak zor günler geçiriyoruz. Bu süreçte iktidara karşı muhalefet partileri yanımızda görmek istiyoruz. Birlikte olarak başarabiliriz. CHP’yi yanımızda görüyoruz ama destekleri arttırmak gerekiyor” dedi.

“2019’DA BİR KARAR VERECEĞİZ”

Güneşhan dünkü Eğitim İş ziyaretinde ise “Eğitim İş hem kentimizin hem de ülkemizin en önemli sendikalarından bir tanesi. Gerçekten çok önemli işler yapıyorlar ve sorunlara değiniyorlar. Eğitim İş sorunlara çözüm üreten bir sendika olma özelliği de taşıyor. Önümüzdeki süreç çok zorlu bir süreç olacak. Burada hepimize görevler düşüyor. Bu işin artık siyaseti yok. 2019’da yapılacak olan seçimlerde Türkiye bir şeye karar verecek. Ya demokrasi diyeceğiz ya da tek adam. Türkiye’de demokrasiye ve laikliğe inanan tüm kurum, kuruluşlarla ortak hareket edeceğiz. Biz bu doğrultuda inançları olan sendikalarla ortak hareket edeceğiz. Eğitim İş ile birlikte Türkiye’nin tekrar yörüngesine dönmesi için çalışacağız.

“BU ZİYARETLERİ ÖNEMSİYORUZ”

Eğitim İş Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Mantaş, “Mücadele etmek adına aynı paydada bulunabileceğimiz örgütlerden birisi Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Her gün üye sayımız artıyor. Örgütlülüğümüz büyüyor. Üye sayımız yakın zamanda 500’lerdeyken şimdi 800’lere dayandık. Eğitimin gericileştirilmesi, Atatürk İlkelerine yönelik yapılan saldırılara karşı mücadele yürütüyoruz. İş birliği çok önemli, ortak paydada buluşabilmek önemli, bu ziyaretleri önemsiyoruz” dedi.

Tunahan Ünsal, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com