Süper Amatör’de 17. Hafta

Çanakkale Süper Amatör Futbol Ligi’nde 17. Hafta maçları 25 Şubat tarihinde oynandı. Süper Amatör’de ligin bitmesine 5 hafta kala lider halen değişmezken Biga temsilcisi, Biga Adaspor şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Çanakkale Süper Amatör Futbol Ligi’nde 17. Hafta maçları 25 Şubat’ta oynandı. 17. Hafta oynanan müsabakalarda ligde lider değişmedi. Biga temsilcisi Biga Adaspor şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerleyişini sürdürdü. Biga Adaspor bu hafta da galibiyet serisine bir yenisini ekledi. Biga temsilcisi Lapsekispor karşısında 3-2’lik galibiyetle ligde puanını 47’ye çıkardı. En yakın takipçisi Çanakkalespor FK ile puan farkı 10 oldu. Lideri haftalardır yakından takip eden Çanakkalespor FK ise deplasmanda Ezinespor karşısında 2-1’lik galibiyet elde etti. 2-1’lik sonucun ardından Çanakkalespor FK ligde puanını 37’ye çıkardı.

Ligde bu hafta oynanan mücadelelerde sonuçlar şu şekilde; Bozcaadaspor 3-0 Geyikli Belediyespor, Geliboluspor 3-0 Arslancaspor, Ezinespor 1-2 Çanakkalespor FK, Lapsekispor 2-3 Biga Adaspor, Kepezspor 3-2 Küçükkuyu Gençlerbirliği, Yenicespor 2-1 Karabiga Belediye Gençlikspor.

Yenicespor 25 Şubat tarihinde 14.00’de sahasında Karabiga Belediye Gençlikspor’u konuk etti. Ev sahibi ekip Karabiga temsilcisi karşısında sahadan 2-1 üstün ayrılırken haftalardır kötü gidişe de dur dedi. Yenicespor bu galibiyet ile averaj farkı ile Küçükkuyu Gençlerbirliği’nin önüne geçti. 17. Hafta maçları sonuçlarına göre Çanakkale Süper Amatör futbol Ligi’nde ligin son sırasında Küçükkuyu Gençlerbirliği yer aldı. 17 puana sahip olan Yenicespor ve Küçükkuyu Gençlerbirliği ligin sonunda birbirleri ile mücadelelerine devam ettiler.

Bu haftanın şanslıları ise Bozcaadaspor ve Geliboluspor oldu. Geçtiğimiz haftalarda ligden çekilen Arslancaspor ve Geyikli Belediyespor ile karşı karşıya gelen ekipler sahadan hükmen 3-0’lık sonuç ile ayrıldılar.

Ligde bu hafta gollü mücadeleler yaşandı. Kepezspor ve Küçükkkuyu Gençlerbirliği arasında oynanan ve 3-2 biten maç ile Bigaadaspor ile Lapsekispor arasında 3-2 biten maçlarda seyirciler gole doydular. Ligde 17. Haftada top 16 defa ağlarla buluştu. Süper Amatörde Amatör sevdalıları bu hafta 16 gole şahit oldular.

Tunahan Ünsal

 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com