Sakallar ne zaman kesilecek?

CHP Mersin Milletvekili Prof.Dr.Aytuğ Atıcı bir panele katılmak üzere kente geldi ve CHP İl Binası’nda düzenlenen basın toplantısına katıldı. Toplantının sonunda Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, Milletvekili Atıcı’ya ‘Sakalınızı ne zaman keseceksiniz?’ diye sorarak şakalaştı.

CHP Mersin Milletvekili Prof.Dr. Aytuğ Atıcı, FETÖ’nün kanlı darbe girişiminden sonra ilan edilen OHAL’e karşı çıkmış, OHAL’in kaldırılması için sakal kesmeme eylemine başlamıştı.  Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, basın toplantısının sonunda Milletvekili Atıcı’ya ‘Sakalınızı ne zaman keseceksiniz?’ diye sorarak şakalaştı. Başkan Mutan da bir süre önce sakallarını KHK ile mesleklerinden ihraç edilen bu nedenle de açlık grevine aralıksız devam eden Semih ve Nuriye’ye destek olmak için uzatmıştı.

Milletvekili Atıcı; “15 Temmuz darbe girişimi sonrası Olağanüstü Hal’i (OHAL) protesto etmek üzere sakal bırakmıştım. Açıkçası bu kadar uzayacağını ben de bilmiyordum. Sakalı da hiç sevmem, yakıştığı da söyleniyor. Tepki de aldığım oluyor ama anlayınca tamam o zaman diyorlar. OHAL uygulaması bizim için yas uygulamasıdır. 12 Eylül’ü bilenler OHAL ne demek bilir. OHAL hak ihlali demektir, yas demektir, faili meçhul demektir. Bütün bunları yaşayacağımızı biliyorduk. 15 Temmuz alçak darbe girişiminden sonra , bir gün içerisinde her şeyin kontrol altına alındığını Başbakan çıkıp ilan etmişti. O aşamadan sonra OHAL ilan etmenin gereği yoktur. Cumhurbaşkanının bu darbe girişimi bize Allah’ın lütfudur açıklamasını hatırlarsanız, neden lütuf olduğunu anlarsınız.  FETÖ ile mücadele adı altında muhalif olan herkesle mücadele edilmektedir. Bu çerçevede  25 insanımız intihar etmiştir.  “Ben bu sakalımla gittiğim her yerde bunların hesabının sorulacağına dair ant içiyorum, yemin ediyorum.” dedi.

Dilek AkşenBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com