Yanan Eve Hayırsever Eli Değdi

Kepez’de geçtiğimiz günlerde yanan bir eve hayırseverler sahip çıktı. Yeni baştan yapılan ev üniversite öğrencilerinin yaptığı temizlik ve duyarlı vatandaşların verdiği eşyalarla yepyeni bir hale geldi.

Kepez’de bir çift ile çocuğunun yaşam sürdüğü ve sobanın tutuşması sonucu baştan aşağı yanan eve Çanakkale’nin duyarlı insanları sahip çıktı. Evin sakinlerini bir müddet otelde konaklatan hayırseverler, bu esnada evin fiziki ihtiyaçlarını karşıladı.

İnşaat çalışmalarının bitmesinin ardından Çanakkale Güç Birliği Platformu tarafından sosyal medyadan ev eşyası arayışına girildi. Güç Birliği Platformu Tespit Komisyonu Başkanı Aygül Erşan tarafından listelenen ve hayırseverler tarafından verilen eşyalar nakliye araçlarıyla adreslerinden tek tek alındı. Üniversitede öğrenim gören ve Güç Birliği Platformu’nun Gençlik Komisyonu üyesi olan 17 genç önceki gün soğuk hava koşullarına rağmen evi baştan aşağı temizledi ve eşyaları tek tek yerleştirdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Çanakkale Güç Birliği Platformu Başkanı Gökhan Bayram, evin geldiği halden mutluluk duyduklarını belirterek, eşya katkısı sunan, evin yapımına destek veren, bu esnada otelinde evin sakinlerini misafir eden tüm duyarlı insanlara yangın geçiren aile adına teşekkür etti. Bayram, “Özellikle bir gün boyunca tepeden tırnağa tüm evi temizleyen, eşyaları taşıyan, özenle yerlerine yerleştiren gönüllü öğrencilere şükranlar sunuyoruz.” dedi.

Haber Merkezi, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com