“Tüylerimiz diken diken oldu”

“Geçenlerde çomü tv’de yayinlanan bir program tüylerimizi diken diken etmiştir.” diyen İYİ Parti Çanakkale İl Başkanı İrfan Dehmen yazılı bir basın açıklaması yaparak, konuyu İYİ Parti adına ele aldı.

Çanakkale İYİ Parti İl Başkanlığı tarafından yapılan yazılı basın açıklaması ile ÇOMÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi’nin söylemleri eleştirildi.

İYİ Parti tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Şehrimizin güzide kurumlarından Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin İlahiyat Fakültesi’nden bir öğretim üyesinin ÇOMÜ TV’de 20 Şubat 2018 tarihinde yayınlanan programını izlerken tüylerimiz diken diken oldu.Bu zatın söylediklerine bakılırsa öğretim üyesi demeye bin şahit ister ama neticede bir koltuk işgal etmekte ve öğrencilerini zehirlemeye çalışmaktadır. Öğrencilerini zehirlerken, katıldığı programda milletimizi de zehirlemeye çalışmıştır. ÇOMÜ TV’de yayınlanan ve halen sosyal medyada paylaşılan programda bu zat, cumhuriyetin ilk yıllarında Çanakkale ve Bursa’da bazı camilerin genelev olarak, bazılarının ahır olarak kullanıldığını iddia etmiştir. Lozan antlaşmasına da çamur atan bu öğretim üyesi hakkında Cumhuriyet Savcılarımıza suç duyurusunda bulunuyoruz.

Kendisi ilahiyatçı olmasına rağmen tarih konusunda ahkâm kesen bu zat, cumhuriyet düşmanı olduğunu ispat etmiştir. Abdülhamit dönemiyle ilgili olarak da tarihle bağdaşmayan ifadelerde bulunan bu öğretim üyesini şiddetle kınıyor, üniversite yönetimini ve cumhuriyetimizin güzide savcılarını göreve davet ediyoruz.Endişemiz odur ki, bu tür fitne çıkaranların taltif edilmesidir. Nitekim geçtiğimiz günlerde Türkiye Cumhuriyeti, Cumhuriyetimizin Kurucusu Atatürk ve İstiklal Marşımızın yazarı, hemşerimiz Mehmet Akif Ersoy hakkında ağza alınmayacak ifadeler kullanan Kadir Mısırlıoğlu, Cumhurbaşkanı ve TBMM Meclis başkanı tarafından hastanede ziyaret edilmiş, Türkiye Cumhuriyetini kuranların kemikleri sızlatılmıştır.İyi Parti olarak konunun takipçisi olacağız. Halkımızın bu tür fitnelere itibar etmemelerini temenni ediyoruz.Bilinmelidir ki, İyi Parti olarak Cumhuriyetin kurucuları ve temiz tarihimizle ilgili somut dayanağı olmayan, mesnetsiz iftiralara her zaman karşı çıkacağız.”

Haber Merkezi

 , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com