Gelibolu’nun imarı masaya yatırıldı

Piri Reis Sahil Düzenlemesi Projesi’nde; Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın sorumluluk alanı içerisinde kalan bölgenin ÇED ve İmar Planı konuları Gelibolu Belediyesi’nde detaylarıyla masaya yatırıldı.

Gelibolu Belediyesi’nin haberine göre; etaplar halinde sürdürdüğü Piri Reis Sahil Düzenlemesi Projesi’nde; Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın sorumluluk alanı içerisinde kalan bölgedeki çalışmalar devam ediyor.

Rıhtımın ÇED ve İmar Planı Yapılması işi için çalışmalara ivme kazandıran Ulaştırma Bakanlığı Bursa 4.Bölge Müdürü Yusuf Taşkan, yüklenici firma olan Denar Deniz Araştırmaları firmasının mühendisleri ile proje sahasındaki incelemelerin ardından Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar’ı ziyaret etti.

Kurumların teknik personelinin de hazır bulunduğu görüşmede, projenin son durumu detaylarıyla masaya yatırıldı. ÇED ve İmar çalışmalarının bu yıl içinde tamamlanması planlanan proje ile ilgili kurumların görüşlerini paylaştığı buluşmada, başta arazi ölçümleri ve batimetri çalışmaları olmak üzere proje kapsamındaki konular ele alındı.

Teknik heyet önümüzdeki günlerde tekrar bir araya gelerek, etüt çalışmalarını hızlandırmayı planlıyor., ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com