“Denetimci ve Savunucu Olacağız”

Çanakkale Güç Birliği Komisyonu, bir açıklama yaparak, cinsel istismar konusuna değindi. Komisyon, “Takipçisi, denetimcisi ve savunucusu olacağız.” dedi.

Çanakkale’de çocuklara yönelik anlamlı etkinlikler düzenleyen, çocukların okumaları, eğitimleri ve sağlıkları ile yakında ilgilenen Çanakkale Güç Birliği Platformu Çocuk Komisyonu çocuklara yönelik cinsel istismara dikkat çekti.Çanakkale Güç Birliği Platformu Çocuk Komisyonu Başkanı Dilek Dadaş ve komisyon üyeleri, son dönemde her gün yeni bir çocuk istismarı haberi ile uyandıklarını ve çocuklar için endişe duyduklarını belirtti. Çocuklara güvenli bir ortam ve gelecek sağlamada yetişkinlerin ve onların bulundukları tüm organizasyonların temel görevi olduğuna dikkat çekildi.

Çocuk Komisyonu Üyeleri yaptıkları açıklamada şunları ifade etti. “Anayasal hak ve ödevlerde kişinin fiziki bütünlüğü teminat altına alınmıştır. Bu tip facia olarak adlandıracağımız konularda yasal düzenlemelerin yetersiz olduğu, caydırıcı olmadığı maalesef gerçektir. Bizler bu insanlık suçunu işlemekten caydıran en ağır cezaların kabul edilip yürürlüğe konulmasının takipçisi, denetimcisi ve savunucusu olacağız.”

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com