Muz Çayı İle Zayıflamaya Hazır Mısınız? 

Her pazartesi diyete başlayanlardan mısınız? Merak etmeyin yalnız değilsiniz. Bu konuda her şeyi denediyseniz fakat istediğiniz sonucu elde edemediyseniz, bir de muz çayı içmeye ne dersiniz?

Muzun içerisinde bulunan vitamin ve mineraller, zayıflamanıza yardımcı olan besinler içerdiğinden zayıflama sürecinde muzu tercih etmeniz faydalı olacaktır.

Muz Kabuğunun Faydaları

Özellikle muza oranla muz kabuğunun besleyici özelliği ve faydaları çok daha fazladır. Zayıflama serüvenine başlayanlar bu sebeple yollarına muz kabuğu ile devam ederek kısa sürede istenilen sonuca ulaşabileceklerdir. Her ne kadar muz kabuğu yenmez gibi bir algıya sahip olsak da, aslında muz kabuğunun da elma kabuğundan bir farkı bulunmamaktadır. Muz kabuğunu haşlamak, kızartmak ya da tatlısını yapmak sureti ile çok daha rahat bir şekilde tüketmeye hazır hale getirebilirsiniz. Muz, her şeyiyle kilo vermeyi destekleyici bir meyvedir.

Muz Çayı İle Uykusuz Gecelere Son Verin

Muz çayının ise faydaları zayıflatmanın haricinde uyku düzeninizi sağlamak adına oldukça etkilidir. Genel olarak kafanızı yastığa koyduğunuz an uykunuz geliyor ve kendinizi derin bir rüya aleminin içinde buluyorsunuz. Oysa şu sıralar bu durumdan eser kalmadı. Her zamanki saatinizde yatıyor da olsanız sağa ve sola dönmekten bir türlü uykuya dalamaz hale geldiniz. İşte tam bu esnada yardımınıza yetişen muz çayı size kısa sürede rahatlayarak uyuma imkanı sağlıyor. Uyku düzeninizin bozulduğunu düşündüğünüz zamanlarda, yatağa yatmadan önce hazırlayacağınız bir bardak muz çayı ile hem fazla yağlarınızı yakmaya hem de rahat bir uykuya dalmaya hazır hale geliyorsunuz. Aklınızı kurcalayan her şeyi bir kenara bırakıp, içtiğiniz bir bardak muz çayı ile rüyalar alemine dalmaya hazırsanız eğer yeni doğan günü huzur ve mutluluk ile karşılayamaya da hazırsınız demektir

Muzlu Tarçınlı Çay

Malzemeler:

Bir tutam tarçın

1 adet muz

1 litre su

Yapılışı:

1 litre suyu kaynatın.

Ardından muzun kabuğunu soymadan uçlarını kesin kaynamakta olan suya ilave edin.

10 dakika kadar kaynayan suda pişirin.

Süzgeçten geçirdikten sonra bir tutam tarçın ilave ederek bir su bardağı kadar tüketin.

Kaynatmış muzu atmak yerine soğuduktan sonra püre haline getirerek tarçın ile bal ekleyin. Böylece lezzetli bir tat elde etmiş olacaksınız. Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com