Halkevleri Protestosuna Polis Engeli

Çanakkale Halkevleri; Halkevleri Eşbakanı Dilşat Aktaş ve bazı dernek üyelerinin gözaltına alınmasını protesto etmek amacıyla İskele Meydanı’nda toplandı. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı alanda yapılmak istenen protestoya polis izin vermedi. Slogan atan eylemcilere polis müdahale etti.

Çanakkale Halkevleri, Halkevleri Eşbaşkanı Dilşat Aktaş ile birçok dernek üyesinin gözaltına alınmasını protesto etmek amacı ile 23 Şubat cuma günü İskele Meydanı’nda basın açıklaması yapacağını duyurdu. Çanakkale Halkevi tarafından yapılmak istenen basın açıklaması, polis tarafından engellendi. Basın açıklaması yapılmadan önce İskele Meydanı’nda çok sayıda polis konumlandı. Meydanın etrafını çeviren polis basın açıklamasına izin vermeyeceğini belirtti.

Dernek üyeleri tarafından basın açıklamasının ertelendiği açıklandı. Açıklamanın ardından slogan atan gruba polis müdahale etti. Bazı eylemciler, müdahaleye karşı koymak isteyerek polise direndi. Eylemcilerin direnişi ve polisin müdahalesi sırasında istenmeyen görüntüler ortaya çıktı. Bazı eylemcilerin yere düştüğü görüldü. Kimlik bilgileri bilinmeyen bir kişi polis tarafından ifadesi alındıktan sonra salındı.

Yıldız SağlamBir Yorum

  1. Şu protestocuların yüzünde meymenet var mı? Çanakkale Şehitler Diyarının ruhuna aykırı bunları Yunanistan’a postalamalı. Polisleri tebrik ediyorum. Bunların sesleri kısılmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com