Bu tatlılar üniversite okutuyor

62 yaşındaki Kudret İmrek, 15 yıl önce emekli olduktan sonra memleketi Bursa -Kemalpaşa’nın meşhur peynir tatlısını Çanakkale’de satmaya başladı. İmrek, her gece 12’de Bursa’ya giderek taze taze getirdiği tatlıları pazarlarda satarak, üniversitede 2 kız torununu okutuyor.


62 yaşındaki Kudret İmrek, Adalet Bakanlığı’ndan emekli olduktan sonra memleketi Bursa-Kemalpaşa’dan getirdiği tatlıların satışını yaparak torunlarını okutmaya başladı. 15 yıldır tatlı satışını sürdüren İmrek, kızını kaybettikten sonra torunlarının eğitim masraflarını üstlenmiş. İmrek, işinden çok memnun olduğunu ve hikayesini şöyle anlatıyor: “Emekli olduktan sonra 15 yıldır bu iş ile uğraşıyorum. İşimden çok memnunum kimseden bir şikayetim yok. Kimsenin de benden bir şikayeti yok. 2 yetim kız torunum var. Kızım vefat etti. Kızımın vefatından sonra bu tatlıları satarak kızlarımın üniversite okumasını sağlıyorum. Bu tatlılar benim iki torunumu üniversite okutuyor. Salı, cuma ve pazar tüm pazarlara çıkıyorum. Çanakkale’nin her ilçesine gitmeye çalışıyorum.”

“Her Şey Sistemle İşler”
Çanakkale’nin merkez ve ilçe tüm pazarlarında satış yapan İmrek, her gece 12’de Bursa’ya doğru yola çıkıyor. Ürünlerinin tümünü getirdiği gün satıyor. Satış hızının en  büyük sebebini ise tazelik olarak gösteren İmrek, çalışma sistemini şöyle özetliyor: “Lapseki, Ezine, Babakale, Assos, Eceabat ve merkezdeki pazarların hepsini geziyorum. Telefon ile sipariş üzerine gidiyorum.Birçok lokantaya tatlı götürüyorum. Benim sattığım tatlının farkı günlük olmasında… Sattığım gün ayın kaçıysa tatlının üzerinde de o tarih var. Ben kendi aracımla, Bursa Kemalpaşa’ya gidiyorum aynı gün içinde burada satıyorum. Her gece 12’de Çanakkale’den Bursa’ya yola çıkıyorum, sabah ezanında tatlılar çıkıyor, aynı gün alıp getiriyorum. Aynı gün de burada bitiyor. Her gün getirdiğim miktar o günün yoğunluğuna göre değişiyor. Cuma günleri 100 tane getiriyorum. Örneğin; salı ve pazar günleri 50, Kumkale pazarı için 25 tane getiririm. Her şey sistemle işler. Kemalpaşalıyım. Fabrikanın üretim şekli ve hijyen durumundan çok eminim. Nasıl yapıldığını bildiğim için güvenle alıyorum.”
Yıldız SağlamBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.