“Çanakkale’yi Seven Herkes Çanakkalelidir”

AK Parti Grup Başkan Vekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan dün kent merkezinde bir dizi açılışa katıldı. İki farklı Camii’nin altında  Kur’an Kursu açılışları gerçekleştiren Milletvekili Turan ,” Çanakkale’yi seven herkes Çanakkalelilidir.” vurgusu yaptı.

AK Parti Gurup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan dün, kentte bir dizi açılışa katıldı. Bizzat açılışta Vali Orhan Tavlı ve İl Müftüsü Arif Gökçe ile birlikte kurdeleleri kesti. Kurslardan ilki saat 12.00’de  İsmetpaşa Mahallesi’nde bulunan Mecidiye Camii’nin altında açıldı. İkincisi ise saat 14.30’da Tacettin Aslan Camii’nin altında açıldı. Kur’an kurslarının açılışlarında AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ın yanı sıra, Vali Orhan Tavlı, İl Müftüsü Arif Gökçe, İl Emniyet Müdürü Celal Sel, İl Jandarma Komutanı Necmi İnce, Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Çanakkale Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ersin Fırat katıldı.

“80 Milyon’un Ruhu Bu Kur’an Kursunda Atıyor”

AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Çanakkale’mize her geldiğimizde küçük büyük ne kadar açılışımız varsa orda olmayı bir görev biliyoruz. Katılmayı sorumluluk biliyoruz. Bizler Ankara’nın değil, Çanakkale’nin vekilleriyiz. Çanakkale’nin tüm motivasyonuna omuz vermek bizim görevimizdir. Her geldiğimizde Çanakkale’nin geliştiğini görmek bize motivasyon oluyor. Bugün hafta içi, herkesin işi gücü var. Buradasınız neden, vekillerimiz, valimiz buradalar. Müftü Bey’in vizyonu ile beraber çocuklarımızın eğitim alacakları bir imkan sunuyoruz. Bundan daha büyük bir şeref olamaz. Az önce gördük,4-6 yaşında evlatlarımız ellerinde Türk bayrakları ile güzel bir görüntü oluşturdular. İstiyoruz ki her mahallemizde, her sokağımızda olsun. Milletinin bayrağını, dinini öğrenenden zarar gelir mi? 80 milyonun ruhu bu Kur’an kursunda atıyor.

“Karşıda Tabyalarda Yazılan Kahramanlık Şimdi Afrin’de Yazılıyor”

Allah, Afrin’deki askerlerimize yardım etsin. Ne zaman gerekse bu vatanın evlatları gereken adımları hep attılar. Biz Afrin’de son terörist yok olana kadar, milletimizin duası ile orada olacağız. Karşı tabyalarımızda 100 sene önce yaşanan kahramanlık, şimdi Afrin’de yazılıyor.

“Dün Hollanda Alçakça Bir Karar Aldı”

Dün Hollanda çok alçak bir karar aldı. Tarihçilerin yapması gereken bir meseleyi, siyasi bir mesele yaptı. Karşıki dağlarda Çanakkale savaşında bu bayrağı seven Ermenilerde vardı, Hıristiyanlar da vardı, Müslümanlar da vardı. Biz Çanakkale’de beraberdik. Bizim tarihimizde utanacağımız bir yanlış yok ama Afrin kıskançlığı Hollanda’yı buraya itti. Bizim için bu kararların bir anlamı yok. Eğer soykırım meselesini önümüze koyacak olursak, Hollanda ve onun gibi Batılı Devletlerin Afrika’da yaptıkları bedelleri önlerine konur. Soykırım onların tarihlerinde var, bizim tarihimizde yok.

“Çanakkale’yi Seven Herkes Çanakkalelidir”

Çanakkale’de olmak bize heyecan veriyor. Biz yolumuzu biliyoruz. AK Partili Cumhurbaşkanı’ndan tutun, mahalle muhtarlarına kadar. Çanakkale’yi seven herkes Çanakkalelidir. Bu topraklarda üretim yapan, bir şey katan herkes bu toprakların evladıdır” dedi.

“Çocuklarımızın Eğitim Alacakları Yerler Böyle Camii Altlarında Olmamalı”

İl Müftüsü Arif Gökçe, “Bendeniz Çanakkale’de göreve başlayalı bir yılı aşkın bir süre geçti. Geldiğimizde Çanakkale’mizde 4-6 yaş grubu yavrularımıza hizmet veren bir tane sınıfımız vardı. O gün itibari ile inşallah 5 tane sınıf burada,2 sınıf Tacettin Aslan’da, 2 tane İmam Hatip Lisemizde olmak üzere 9-10 tane sınıf açıldı. Bu artıştan dolayı biz memnunuz. İnşallah bu trendin yaklaşarak yükselmesini ümit ediyoruz. Takdir edileceği üzere yavrularımızı gördünüz. Bu çocuklarımızın eğitim alacakları mekanlar böle camilerin altındaki mekanlar olmamalı. Herkesin ulaşabilecekleri daha güzide mekanlar olmalıdır. Ufak tefek problemler şu anda mevcut ama problemler aşıldığında 150 kişilik bir kapasite ile Çanakkale’de hizmetlerimize devam edeceğiz. Sözlerimi uzatmadan tekraren Vali’mize kalbi teşekkürlerimi iletiyorum” açıklamalarında bulundu.

“Müftülüğümüzün Himayesindeki Eğitim Yuvamız Hayırlı Olsun”

Vali Orhan Tavlı, “İl Müfütlüğü’müzün himayelerindeki eğitim yuvamızın hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Hayırlı Cumalar diliyorum” söylemlerinde bulundu.

Tunahan Ünsal

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.