Buraya çöp atma öküs!

Çanakkale’de hemen hemen her mahallede görülen çöp sorunu vatandaşı canından bezdirdi. Vatandaş Esenler Mahallesi 5. Sokak’ta biR sitenin duvarına “Buraya çöp atma öküs” yazdı.

Çanakkale’nin hemen hemen her mahallesinde aralıklarla çöp sorunu yaşanmaya başladı. Çanakkale Belediyesi sokaklarda yollara saçılan çöpler için bugüne kadar bir çok önlem aldı. Belediye bu yaşanan çöp sorunu için defalarca kez birbirinden farklı bir çok konteynırı sokaklara yerleştirdi. Yapılan çalışmalar kısa vadede çözüm olurken, sorunun önüne geçmeye yeterli olamadı.

Kentliler yaşanan çöp sorunu ile ilgili çözümlerini kendileri buldular. Geçtiğimiz günlerde Esenler Mahallesi 5. Sokak’ta görülen bir duvar yazısı güldürürken düşündürdü. Vatandaş sokakta bulunan bir sitenin duvarına ” Burya çöp atma öküs” yazdı. Duvara yazılan yazı yetmeyince vatandaş, elektrik direğine de çöp atma yazdı. Kent halkı kente sahip çıkmamız gerektiğini belirtirken duvar yazısı akıllara kazındı. Biraz haşin bir çözüm olsa da yaşanan mizahi tablo yüzleri gülümsetmeye yetti.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com