Lojmanlı sağlık evi tamamlandı

“Gelibolu Kavakköy Beldesi Lojmanlı Sağlık Evi” yeni yerinde yöre halkına ve engelli vatandaşlara hizmet vermek üzere yapımı tamamlandı.

2017 yılı Temmuz ayında projesi tamamlanarak yer teslimi ile başlayan ve 1000 metrekare arsa alanı içerisinde 100 metrekaresi sağlık evi olmak üzere, 1 adet Enjeksiyon odası, 1 adet jinekolojik muayene odası, 1 adet Ebe çalışma – muayene odası bulunan toplamda 180 metrekare kapalı alan olan “Gelibolu Kavakköy Beldesi Lojmanlı Sağlık Evi” yeni yerinde yöre halkına ve engelli vatandaşlarımıza hizmet vermek üzere yapımı tamamlandı.

Sağlık Bakanlığı kişi, aile ve toplumların sağlıklarının korunması, geliştirilmesi hastalıklarla mücadele ve kişinin yaşamını sağlıklı olarak sürdürebilmesi için tedavi edici, rehabilite edici ve koruyucu sağlık hizmetleri kapsamında sağlık hizmetini sürdürdü.  Koruyucu Sağlık Hizmetleri çok geniş kapsamlı bir hizmet türüdür. Koruyucu Sağlık Hizmetlerinin temel taşlarından olan köylerimizdeki sağlık evleri bunu en çok üstlenmektedir. Koruyucu sağlık hizmetlerinin çoğu birinci basamak sağlık çalışanları tarafından sunulmaktadır. Sağlıklı ve dengeli beslenme, kronik hastalıkların takibi, sağlık eğitimleri, aile planlaması, hastalık taramaları, takipler ve aşılamalar gibi bir çok konuda geniş yelpazede sağlık hizmetlerini sunmaktadırlar.

Haber Merkezi

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com