Karadağ’dan iki müjdeli haber

Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı için Ankara’da bulunan AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ, sosyal medya hesabından iki müjdeli haberi art arda verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün kadın çiftçileri külliyede ağırlarken açıkladığı müjdeleri paylaşan il Başkanı Karadağ, “23 Şubat 2018 tarihinden itibaren çiftçilerimizin mazot maliyetinin yarısını devletimiz ödemeye başlayacak. Bu proje ile talep eden Tarım Kredi Kooperatifleri Üyesi yetiştiricilerimize TİGEM aracılığı ile Ziraat Bankası’ndan kredi kullandırılarak 300 başa kadar damızlık koyunu ve yemini temin ediyoruz. Üreticinin bakım, hizmet bedeli ve sigortasını avans olarak ödüyor, doğacak kuzulara da alım garantisi veriyoruz.

Değerli Üreticilerimiz, sevgili hemşehrilerimiz; TC Kimlik Numarası son rakamı 0-2 olanlar 23/02/2018 Cuma Günü saat 18:00’den sonra, TC Kimlik Numarası sonu 4-6 olanlar 2 Mart Cuma günü saat 18:00’den sonra, TC Kimlik Numarasının sonu 8 olanlar 9 Mart Cuma günü saat 18:00’dan sonra Mazot ve Gübre Desteği ödemelerini çekebileceklerdir. Hayırlı olsun.”

Paylaşımları ile milyonlarca çiftinin merakla beklediği mazot ve gübre desteği destek ödemeleri için tarih paylaşan Karadağ tüm çiftçilere hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Haber Merkezi

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com