!f2 2018 Çanakkale: Ava

Yeni !f2 2018 film gösterimleri Ece Ayhan Kültürevi’nde yarın saat 13.00’de başlıyor. Gösterimler ilgi duyan herkesin katılımına açık ve ücretsiz olacak.

!f2 2018 Çanakkale film gösterimleri kapsamında yarın, Ece Ayhan Kültürevi’nde saat 13.00’de bir İran- Kanada- Katar ortak yapımı olan Ava isimli film gösterilecek.

103 dakika sürecek olan filmin yönetmenliğini Sadaf Foroughi yapmış. Filmin konusu şu şekilde ilerliyor.

Ava, Tahran’da varlıklı ailesiyle yaşayan bir lise öğrencisi. Hayatı okul, viyolin dersleri ve ev arasında oldukça sıkı yönetilen bir program çerçevesinde geçmektedir. Şüpheci ve aşırı korumacı annesi, bir oğlanla yaşadığı masum buluşmayı sorgulayıp, işi jinekolojik muayeneye kadar götürünce, Ava’nın dünyası alt üst olur. Sonrasında Ava, özel hayatına yapılan bu korkunç müdahaleyi hazmedemez ve hem okulu hem de çok sevdiği viyolini aksatmaya başlar. Artık annesinin koyduğu sıkı kurallarla daha fazla karşılaşan Ava için beklenmedik ve ciddi sonuçlar doğuracak olan olaylar gelişir. Kendi yaşadıklarından yola çıkarak senaryosunu yazdığı filmde yönetmen Sadaf Foroughi, Ava’nın kıstırılmış dünyasını ve ergenlik bunalımını çarpıcı bir görsel dil ve gerçekçilikle anlatıyor. Ava rolündeki Mahour Jabbari’de gördüğümüz güç ve incelik de filmi; gençliğin özgürlüğe olan özlemine dair uzun süredir zlediğimiz en çarpıcı yapıtlardan biri yapıyor.

Haber Merkezi

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com