Biletler yok dağıtılıyor 

Çanakkale Belediyesi tarafından düzenlenen tiyatro ve müzikallerin biletleri dağıtıma çıktığı ilk anda bitiyor. Öğle saatlerinde dağıtılmaya başlayan biletler için kimi zaman vatandaşlar arasında liste bile oluşturuyor.

Belediye kent merkezinde hemen her hafta bir tiyatro ya da müzikal etkinliği ile kentlileri sanata doyuruyor. Özellikle ünlü oyunların ve oyuncuların sahneye çıktığı etkinliklerin biletleri dağıtıma çıktıkları ilk anda tükeniyor.

Cevatpaşa Mahalle Muhtarı Evren Kızoğlu konu ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; “Cevatpaşa Mahallesi Muhtarlığı olarak Belediyemizin etkinlik biletlerini, duyurulan gün ve saatte dağıtıyor ve bu dağıtım ile ilgili hiç bir kimseye iltimas, önceden bilet ayrımı kesinlikle yapmıyoruz. Özellikle rica ediyorum, geri çevirmekten üzüntü duyacağım için benden bu konuda ricada bulunmayınız. Ayrıca belirtmeliyim ki vatandaşlarımız dağıtımdan saatler önce muhtarlığımıza gelerek kendi aralarında bir liste oluşturmaktalar. Bugün kendilerine de ilettiğim gibi bu liste bizim açımızdan yok hükmündedir. Saat 13:00’de muhtarlığımızın kapısı açılır ve gelenlere biletleri teslim edilir. Şimdiden anlayışınız için teşekkür ederim…” ifadelerine yer verdi.

Kimi vatandaşlar biletlerin nasıl bu kadar çabuk bittiğine anlam veremezken, kimileri de el altından dağıtıldığını iddia ediyor.

Yine sosyal medya hesaplarından yapılan yorumlara göre,  bazı vatandaşlar biletlerin az da olsa bir ücretle satılması gerektiğini, gelirin de ihtiyaç sahibi aile ya da öğrencilere verilmesi gerektiğini düşünüyor.

Dilek AkşenBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com