“Tarihi Tabyada rezilliğe son verilsin”

Çanakkale Savaşları ve Harp Tarihi Araştırmaları Derneği, Kumkale Tabyası’nda paintball oynanmasına karşı çıkarak sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Çanakkale Savaşları ve Harp Tarihi Araştırmaları Derneği, Kumkale Tabyası’nda paintball oynanmasına karşı çıkarak sosyal medya hesabından tepki gösterdi. “Kumkale Orhaniye Tabyası’ndaki bu rezilliğe bir an evvel son verilmesini istiyoruz. Çanakkale Savaşları’nda görev yapan bu tabyamıza büyük saygısızlık yapılmaktadır. Yetkilileri çağrımızdır.” diyen Çanakkale Savaşları ve Harp Tarihi Araştırma Derneği, ilgili yerlere yazılı olarak başvuruda bulundu.
Dernek tarafından sosyal medyada paylaşılan çağrıya, vatandaşların yaptığı yorumlarda şu ifadeler yer aldı: “Yazıklar olsun. Biz o topraklarda abdestsiz Fatiha’sız dolaşmaya haya ederken aynı yerde eğlenebilen vicdanlara yazıklar olsun.”,  “Bu rezilliğe ne dersiniz. Hasan Mevsuf Şehitliği…..Evet gördükleriniz solunum yoluyla çekilen maddelerin çöpü… Güvenli bir yer acaba mi acaba…Ne hale geldik.”, “Yazık… Tarihin ruhundan bu kadar uzak nasıl kalabilir bir insan… Bir hevesle askercilik oynadığınız o alanda bir milletin kaderi uğrunda kan akıtan ve can veren şehitlerin ruhaniyetini bir nebze hissedememek ne acı…Yazıklar olsun değerlerimize saygı duymayan bir nesil ne zaman bu kadar duyarsız olduk vah ki vah!”

Yıldız Sağlam

 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com