Karara rağmen ağaç katliamı devam ediyor!

CHP Çanakkale Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bülent Öz, Danıştay kararına rağmen Çanakkale Atıkhisar’da devam eden ağaç katliamlarını TBMM Genel Kurulu’nda Orman Bakanına sorarak gündeme getirdi.

“BU KATLİAMA NE ZAMAN DUR DİYECEKSİNİZ?”

CHP’li Öz, “Çanakkale Dünya’nın oksijen deposu Kaz dağlarının eteklerinde yer almaktadır. Temiz hava ve bol oksijen ağaçla olur. Ancak, Danıştay kararına rağmen Çanakkale’nin tek içme ve sulama suyu kaynağı Atikhisar Barajı havzasında ağaç katliamı hala devam ediyor. Fotoğraflarda da görüyorsunuz. Resmen katliam. Can damarlarımız birer birer kesiliyor. Üstelik mahkeme kararı 3 ay saklanmış. Hükümet olarak bu katliama ne zaman dur diyeceksiniz.”

“ÇANAKKALE TARİHİ, TURİZMİ, TARIMI İLE AKLA GELSİN”

Her çalışmasını “Ailem Çanakkale” ilkesiyle devam ettirdiğini ifade eden CHP’li Öz, Çanakkale’nin tarımı, tarihi, turizmi ile ön planda olması için çaba sarf ettiğini belirtti.

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Öz, TBMM Genel Kurlu’ndaki sözlerine şöyle devam etti; “Artık Çanakkale deyince aklınıza temiz hava gelsin, tarım gelsin. Termik uğruna, altın uğruna kısacası rant uğruna Çanakkale’mizi ziyan etmeyin.”

Bu işlerin ağaç katliamıyla olmayacağını dile getiren Öz, “Çanakkale’mizi ağaç katliamlarıyla değil, tarihi, turizmi, tarımı ile ilgili tanıtmak için bir çalışmanız olacak mı?” sorusunu sormayı da ihmal etmedi.

Haber Merkezi

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com