İsimleri de gündemleri de aynı

CHP Çanakkale Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bülent Öz, Çanakkale’nin Bayramiç İlçesi Çavuşlu Köyünde evi yanan bedensel engelli Halil Uyanık ve ailesinin sesi olarak TBMM’de dile getirdi. Öz’e yanıt Turan’dan geldi.

CHP Çanakkale Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bülent Öz, 3 Şubat günü evlerinde çıkan yangın sonucu ailesiyle birlikte sokakta kalan, akrabaları ve köylülerin sahip çıktığı Halil Uyanık’ın durumunu Başbakan Yardımcısı’na sorarak, TBMM Genel Kurul gündeminde dile getirdi.
Halil Uyanık’ın bedensel engelli olduğunu hatırlatan ve ailesiyle birlikte her gün başka bir komşusunun evinde kalmak zorunda olduğunu dile getiren Öz, bu konuya bir an önce çözüm bulunmasını ve Uyanık ailesinin kendilerine ait evlerinde ne zaman yaşayacaklarını sorarak, hükümeti bu konuda göreve çağırdı ve gerekli talimatları vermelerini istedi.

KOMŞUSU EVİNİN KAPISINI AÇTI

CHP’li Öz, Çavuşlu Köyü Muhtarı Arif Şimşek ile yapılan görüşmede Uyanık ailesine aynı köyde yaşayan bir komşusunun evini karşılıksız olarak tahsis ettiği bilgisini aldı.
TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bülent Öz’ün sorusu üzerine cevap, hükümet adına Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’dan geldi. Turan; Uyanık ailesinin evinin yapılması için Sosyal Yardımlaşma Platformu’na başvuru yapıldığını söyledi.

Haber Merkezi

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com