“Kutuplaşmaya değil, birliğe ihtiyacımız var”

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, mecliste grubu olan siyasi partilere bugün iade-i ziyaret gerçekleştirdi. Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti), Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) yerel temsilcileri ile bir araya gelen ÇTSO yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Çanakkale’nin kutuplaşmayı sevmediğini vurgulayarak, kentin gerginliğe değil birlik olmaya ihtiyacı olduğunu söyledi.

Öte yandan Başkan Semizoğlu, AK Parti ziyaretinde İl Başkanı Yeşim Karadağ ile Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın tokalaşmasının siyasi nezaket gereği doğru olduğunu belirterek Karadağ’a destek olurken, Çanakkale’nin bu siyasi anlayışa ve birliğe ihtiyacı olduğunu belirtti.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Başkanı Selçuk Semizoğlu önderliğindeki Yönetim Kurulu Üyeleri; Genel Sekreter Sema Sandal, Başkan Yardımcısı İbrahim Gün, Sayman Üye Mustafa Kansu, Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Çetin ve Fikri Kutlu, mecliste grubu bulunan Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti), Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) yerel temsilcileri ile dün bir araya geldi.

Yaklaşık 7000 üyeyi temsil eden Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nda; şeffaf, hesap verebilir ve güvenilir hizmet anlayışını içeren misyon ile çalıştıklarını belirten Başkan Selçuk Semizoğlu, Çanakkale’nin yararına yapılacak her çalışmada siyasi kimliklerin bir kenarda bırakılarak tek vücut olunması gerektiğini, aksi takdirde Çanakkale’nin kaybedeceğini vurguladı.

İL BAŞKANLARINDAN ORTAK BİRLİK SÖYLEMLERİ

Cumhuriyet Halk Partisi’ne yapılan ziyarette ÇTSO’nun kentin en önemli sivil toplum örgütü olduğunu vurgulayarak konuşmasına başlayan CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, Oda’nın Nisan ayında yapılacak seçimlerinde kolaylıklar diledi. Güneşhan, esnaf ve işadamları ile her zaman fikir alış verişinde olacaklarını belirterek, amaçlarının Çanakkale’yi iyi yerlere taşımak olduğunu ve bu anlamda işbirliğine hazır olduklarını belirtti.

Milliyetçi Hareket Partisi’ne yapılan ziyarette ise İl Başkanı Hakan Pınar, siyasilerin 15 Temmuz Ruhu’nda birleştiklerinin altını çizdi. Pınar, ülkenin zor bir dönemden geçerken tek yumruk olma zorunluluğu olduğunu ve Yenikapı Ruhu’nu devam ettirmeleri gerektiğini ifade etti. Bu ruhun sürdürülebilir olmasının ÇTSO olarak önünü açacağına olan inancını da belirten Başkan Pınar, o ruhtaki bütünlüğü bazı siyasi partilerin yitirmeye başladığını kaydetti.

Son olarak Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanlığına yaptığı ziyarette oda yönetimini makamında ağırlayan Başkan Yeşim Karadağ, ÇTSO’nun kent için önemine değinerek şehrin tüm dinamiklerini tek çatı altında toplayan sivil toplum hareketi olduğunu ifade etti. Karadağ, “Tek derdimiz var Çanakkale. Biz en başından beri istişarenin önemli olduğunu düşünüyoruz ve sıcak ilişkilerin de olması gerektiğini belirtiyoruz. Biz AK Parti’yiz, 15 yıllık iktidarın temsilcisiyiz ama yerelimizde sizlerle olan ilişkilerimizde sağ, sol ve parti ayrımı gözetmeden bir arada olmak zorunda olduğumuzu biliyoruz. Çanakkale’de de güzel işleri, istişaremizi koparmadan yapacağımıza inanıyoruz.” dedi.

SEMİZOĞLU: “KENTİN KUTUPLAŞMAYA DEĞİL BİRLİĞE İHTİYACI VAR”

Başkan Semizoğlu, CHP’de Çanakkale’nin sadece Türkiye’nin değil dünyanın incisi olduğunu kaydederek konuşmasına başladı. Semizoğlu, “17 Plaka için, Çanakkale için elimizden gelen her şeyi birlikte yapmamız gerekiyor.” derken, babası Faruk Semizoğlu’nun, Çanakkale ziyaretinde dönemin parti partilere mensup siyasilerinin aynı ortamda yemek yiyip sohbet etmesi sonrasında Çanakkale’deki dost ortamını görerek yerleşme kararı aldığını belirtti. Çanakkale’nin siyasi kutuplaşmayı hiçbir dönemde sevmediğini ifade eden Semizoğlu, “Çanakkale kutuplaşmayı sevmiyor. Bu kentin gerginliğe değil, birlik olmaya ihtiyacı var.” dedi.

MHP’de ise önce ülke gündemine dair konuşan Semizoğlu, daha sonra “Çanakkale’de yaşayan, Çanakkale’de doyan, çoluğunu çocuğunu Çanakkale’de yetiştirmek isteyen insanlar olarak iktidarıyla-muhalefetiyle, tüccarıyla-esnaf odasıyla birlik olmamız gerekiyor. Daha sıkı ilişkiler içerisinde olmamız gerekiyor.” ifadelerine yer verdi.

AK Parti’de gündem ise Yeşim Karadağ ile Ülgür Gökhan’ın tokalaşma fotoğrafı olurken, Semizoğlu olması gereken siyasi tablonun bu olduğunu belirterek nezaketi dolayısıyla Başkan Karadağ’a destek verdi. Semizoğlu, Çanakkale’nin siyasi gerginliğe, kutuplaşmaya değil birlikteliğe ihtiyacı olduğunu burada da vurguladı. Çanakkale ile ilgili düşüncelerini ve sorunlarını siyasi temsilciler ile paylaşarak ortak akıl ile çözmek istediğini belirten Semizoğlu, Oda’nın siyasetten bağımsız ve birleştirici olması gerektiğini vurguladı.

Eylem Gözeldere, , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com