Çingeneler Zamanı’na Alkış Yağmuru

Türkiye’de ilk kez müzikal olarak sergilenen Çingeneler Zamanı, 19 Şubat Pazartesi günü İÇDAŞ Kongre Merkezi’nde sahne alarak seyircisi ile buluştu. sahnelenen müzikal Çanakkale izleyicisinin beğenisini kazandı.

1988 yılında Emir Kusturica’nın yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiğini Çingeneler Zamanı filmi sinema eleştirmenleri tarafından bir başyapıt olarak kabul görüyor. Film, 1980’lerin Yugoslavya’sında neşe içinde yaşayan ama hüzünlerini saklayan çingenelerin aşklarını, ayrılıklarını ve yaşadığı acıları anlatıyor. Türkiye’de filmin uyarlaması niteliği taşıyan Çingeneler Zamanı müzikalinde, Banu Kırbağ, Cenk Yüksel, Andre Primavera, Canan Güncer, Ali Kemal Aydın, Seda Kement, Gamze Metin, Mehmet Kır, Nilüfer Ömürlü, Ayca Ergün, Erhan Yaman, Sibel Kuşi Yalkı, Esra Uzun, Murat Yaşar Özdemir, Emre Kurtul, Arzu Kurnaz, Vural Bingöl gibi birbirinden yetenekli dansçı, müzisyen ve oyuncular yer alıyor.

Müzikal, 19 Şubat pazartesi akşamı, saat 20:00’da, ÇOMÜ İÇDAŞ Kongre Merkezi’nde sahnelendi. Yoğun seyirci ile karşılanan oyun Çanakkaleli tarafından çok beğenildi.  Oyun sırasında zaman zaman alkışlarla eşlik eden seyirciler salondan memnun ayrıldı. 2 perdelik müzikal yaklaşık 2 saat sürdü. Oyunun sonunda, izleyici ile buluşan Goran Bregovic’e ait Ederlezi şarkısı büyük beğeni ve alkış topladı.

Yıldız Sağlam

 , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com