Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde Bir İlk

 

Çanakkale Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine ilk defa Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği) Uzmanı atandı.

Çanakkale Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine ilk defa Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği) Uzmanı atandı. Kaliteli sağlık hizmetini daha çok kişiye, daha kısa sürede, alanlarında uzman diş hekimleri ile Çanakkale halkına en iyi sağlık hizmetini sunmayı amaçlayan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine ilk defa atanan Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği) Uzmanın göreve başlaması ile diş hekimi kadrosunun güçlenerek arttığı belirtildi.

2010 Yılında Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olan Dt. Kamil Kahraman 2015 Yılında aynı üniversitede Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği) alanında uzmanlığını tamamladı. Çanakkale Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine ataması yapılan Uzm. Dt. Kamil Kahraman çocuk hastalara hizmet vermeye başladı.

Halka sunulan diş sağlığı hizmetleri içinde diş kliniklerinin Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği) bölümü, doğumdan ergenlik çağına kadar süregelen ve yaşamın büyüme ve gelişim bakımından çok önemli bir kesitinde yer alan 0-14 yaş arası bebek, çocuk ve gençlerin ağız ve diş sağlığını koruyup takip eden bölümdür. Pedodonti bölümünde çalışan pedodontist (Çocuk Diş Hekimi) çocukları fiziksel ve duygusal gelişimlerine göre tam ağız muayenelerini ve gerekli her türlü tedavi ve koruyucu uygulamalarını gerçekleştirmektedir. Çocuk Diş Hekimi, çocuğun diş ve yaş gelişimine göre doğru zamanda bu koruyucu uygulamaları yaparak çocukların ağız ve diş sağlıklarını olduğu kadar genel sağlıklarını da önemli ölçüde korumuş olur.

Haber Merkezi

 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com