Karacaören Yükseliyor

İmara açıldığı günden itibaren yoğun bir şekilde inşaat faaliyetleri devam eden Karacaören arazilerinde değişim hızla sürüyor. Geçtiğimiz günlerde Çanakkale Belediyesi tarafından inşaatların olduğu alana yol çalışması yapıldı. Bölgede bulunan dere yatağının akıntı yönü değiştirildi. Arazide fizibilite çalışmaları yapıldı.

Nüfusu günden güne artan Çanakkale’de değişimler her geçen gün hızla yaşanmaya devam ediyor. Nüfus yoğunluğu olarak kentte sıkışıklık meydana gelmesi inşaat anlamında düğmeye basılmasını gerektirdi. Çanakkale’de yeni Devlet Hastanesi bölgesi ve Karacaören arazileri yeni yapılaşmanın simgesi oldular. Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nin çevresi son bir kaç yılda hızla yükseldi. Kentte yeni yaşam alanı oluştu. Nüfusun bir kısmı Kepez’e kaydı. Nüfusun dağılımı konusunda ve talep doğrultusunda Karacaören arazileride imara açıldı.

Karacaören arazilerinin imara açılmasından sonra bölgede bir kaç firma inşaat çalışmalarına başladılar. Bazı sitelerin yapımı bitirilerek sahiplerine teslim edildi, bazıları ise halen inşaat halinde yükselmeye devam ediyor. Karacaören bölgesinde bulunan bir dere yatağının Çanakkale Belediyesi tarafından akış yönü değiştirildi. Bölgede kamyonların ve işçilerin zorluk yaşamaması için yeni yol yapıldı. Tarım arazisi olan arsalarda yapılan inşaat faaliyetleri yumuşak ekilecek toprak olması sebebiyle zor şartlarda devam ediyor. Bölgede hali hazırda yol olmaması da kamyonların çamura saplanmalarına neden oluyordu. Çanakkale Belediyesi olaya el atarak bölgede bir kaç gündür yol düzleme ve açma çalışması yaptı. Toprak üzerine mıcır ve kum dökülerek yol alan düzlük genişletildi. Bölge üzerinde bulunan site sakinleri de rahat bir nefes aldılar. Arazide yer alan site sakinleri evlerine giderlerken yaşadığı zorlukların yolun açılmasından sonra bir nebze son bulduğunu dile getirdiler. Karacaören hızla yükselmeye devam ediyor. Bölgede inşaat çalışmalarının sürdüğü alanlarda kanalizasyon çalışmaları da yapıldı. Alt yapı ile üst yapı kentin yeni yerleşim alanında eş zamanlı olarak yürütülüyor.

Çanakkale Belediyesi’nin bölgedeki alt yapı çalışmaları ve yol açma faaliyetleri halen devam ediyor. Bölge, Çanakkale’nin genişlemesinde ve büyümesinde baş rolde bulunuyor.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com