İlçe Müftüleri Gelibolu’da Buluştu

Diyanet İşleri Başkanlığı mevzuatı çerçevesinde her ay farklı bir ilçede gerçekleştirilen “İlçe Müftüleri Toplantısı” Gelibolu İlçe Müftülüğü’nün ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

İl Müftülüğü ile İlçe Müftülükleri arasındaki koordineyi güçlendirmek, yürütülen iş ve işlemlerde birlikteliği sağlamak, hizmette verimliliği arttırmak ve yapılan hizmetleri yerinde görmek maksadıyla Çanakkale İl Müftüsü Arif Gökçe başkanlığında yapılan toplantıya ilçe müftüleri katıldı.

İlçe müftülerinin ilçelerinde yaptıkları hizmetler hakkında verdikleri brifingle başlayan toplantıda, il ve ilçelerde yürütülen din hizmetleri, eğitim hizmetleri, idari ve mali işler ile personel hizmetleri konuları görüşüldü.

Eğitim ve irşat programı gibi konuların masaya yatırıldığı toplantıda ayrıca cami ve Kur’an kursu hizmetlerinin kalitesini arttırmak ve cami dışı din hizmetlerinin yaygınlaştırılması için yapılacak çalışmalar da görüşüldü.

Gelibolu’da yapılan ilçe müftüleri toplantısına ev sahipliği yapan Gelibolu İlçe Müftüsü Dr. İbrahim Özler; Çanakkale İl Müftüsü Arif Gökçe başkanlığında her ay ayrı bir ilçede yapılan toplantıların son derece faydalı geçtiğini belirtti. Müftü Özler; bu vesileyle toplantıya katılan herkesi Gelibolu’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek herkese ayrı ayrı teşekkür etti.

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com