Konteynırlar Boş Kenarları Dolu

Küçük Sanayi Sitesi içerisinde biriken ve saçılan çöpler can sıktı. Boş çöp konteynırının yanında asfalta saçılan çöpler pes dedirtti.

Kentte ufak ufak biriken çöpler büyük sorun olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde boş bir inşşat alanında küvet görüntüsü gazetemize yansımıştı. Küvet inşşat alanında ne arıyor diye sorgularken bir diğer sıkıntıda sanayide baş gösterdi. Atık olarak kirlenmeye çok müsait bir yapıda olan sanayi sitesinde düzenli olarak konumlanan dükkanların yanı başında bir konteynırın dibinde çöpler asfalta saçıldı. Kimyasal atıkların ve temizlik malzemelerinin de aralarında bulunduğu çöpler poşet poşet konteynırın yanına saçıldı. Saçılan çöpler hem görsel kirlilik yaratırken hem de koku yarattı.

Kentin dört bir yanında içinde bulunduğumuz günlerde Çanakkale Belediyesi çöplerin sorun olması neticesinde atak yaptı. Belediye bir çok mahalleye yeni çöp konteynırları yerleştirdi. Mahallelere yerleştirilen çöp konteynırlarının bakımlı, yeni ve kapaklı olmaları dikkatlerden kaçmadı. Standart çöp konteynırlarından daha büyük bir yapıya sahip olan yeni konteynırlar çöplere çözüm oldu. Her ne kadar Belediyenin çöpler hakkında çalışmaları olsada bu hizmetler duyarsız vatandaşlarca yetersizmiş gibi gözüktü. Sanayi sitesinde objektiflere yansıyan atıklar bir hayli can sıktı.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com