“Bu insanlar daha ne istiyor, anlamıyorum ben” (*)

Gazetelerden derlediğim haberlerden bir demet yaptım. Buyrun efendim.

Bence Nanay! (Gazetelerden)

Son günlerde Macar asıllı Belçikalı Prof. Bence Nanay’ın Türk kullanıcılar yüzünden başı dertte. Twitter’da kimi “Nanay gülüm” türküsünü göndermiş, kimi “Benim derdim Şi NANAY adında bebek yapmak.” yazmış, kimi de yabancı dilde soyadını açıklamaya çalışmış… Prof. Nanay ise; “Macar’ım ve gerçekte adımın ne anlama geldiğini bilmiyorum.” Diyor. Yani yabancı elleri bile rahat bırakmıyoruz. Salın adamı ya. Büyüyemedik bi türlü.

Beyaz Alarm! (Gazetelerden)

Canan Karatay son açıklamasıyla yine gündemi karıştıracak gibi. Canan Hoca bu sefer de tuz yiyin! Dedi. Tansiyonu yükselten şekerdir diyor. Vücutta tuz eksilince tüm organizma etkileniyormuş. Birçok hastalık aşırı tuzsuz beslenmeyle gelişiyormuş. Dünyada tansiyon yüksekliği ve kalp hastalığından ölüm oranlarının en düşük olduğu bilinen Japonya, Fransa, Norveç ve Güney Kore gibi ülkelerde tuz tüketiminin aşırı olduğunu söylüyor. Hocaya inanan da inanmayan da çok… ‘Vücudun yağa ihtiyacı var, bol bol yiyin’ demişti bir aralar. Milletin kan tahlilinde trigliserit (yağ) miktarı artmıştı. Bu Hocaya can dayanmaz! Siz iyisi mi, kendi doktorunuzun tavsiyelerine uyun. Sizi en iyi tanıyan ve tedavinizi ona göre yönlendiren kendi doktorunuz çünkü…

10 yılda 2 havalimanı telefona gitti! (Gazetelerden)

2007-2017 yılları arasında yurtdışından getirilip satılan cep telefonlarına yaklaşık -sıkı durun- 24 Milyar Dolar ödemişiz. Yani Yeni İstanbul Havalimanı maliyetinin yaklaşık iki katı. 6 ayda bir telefon değiştirirsek olacağı buydu. Bir yandan da

‘Ayranım yok içmeye, tahtırevanla giderim…’ durumu.

Pastırma! (Gazetelerden)

İzmir’de bir şarküteriye giren 4 şüpheli gerçek sandıkları maket pastırmaları da çalmış. Ya Dükkan sahibi pastırma çaldırmaktan bıktı, sahtelerini yaptırdı. Ya da pastırma o kadar pahalı ki, anca maketini koyabiliyorlar vitrine… Hani geçmişte kasap vitrininde içi doldurulmuş kuzu görmüştüm ama maketten pastırma bir ilk benim için… Yok canım hayat pahalı falan değil.

Allah Rızası İçin Bir Talisca! (Gazetelerden)

Oynadığı futbolla futbolseverleri mest eden Beşiktaşlı Talisca’nın bonservisi el yakıyormuş. İstanbul’da bir esnaf bu soruna kendince bir çözüm üretmiş. Bir bağış kutusu hazırlamış ve üzerine”Talisca Bonservis Kutusu” yazmış. Topladığı paraları kulübe verecekmiş. Bir zamanların “bir kibrit de sen çak”  kampanyası gibi yayılıverir bakarsınız. Beşiktaş bu tarz kampanyaları başarıyla gerçekleştiren yegane kulübümüz. Hadi bakalım, Allah rızası için bir Talisca da sen ver!

Konyalı Tanklar! (Gazetelerden)

Bursa TV spikeri Arzu Parlak, bir iddia paylaşıyor twitter’da. Buna göre ‘Reis’, Konyalı bilim adamlarını külliyeye davet ediyor, daha önce hiçbir ülkenin cesaret edemediği  borla çalışan bir tank yapma emrini veriyor. 6. Günün sonunda Konyalı bilim adamları tüm dünyayı kıskandıracak tank yapmayı başarıyorlar. Bu tanklar

‘Reis’in emriyle Kerkük topraklarına giriyor ama Irak tankı gibi görünüyorlar. Arzu Hanım, bu mesajlarla alay edilmesi üzerine çok kızıyor ve şöyle yazıyor: “Artık hiç bir şey eskisi gibi değil, Twitter’da dingonun ahırı değil!!!”

Arzu Hanım, kendisi hakkında yazılanlar için de suç duyurusunda bulunacağını ifade ediyor ayrıca.

Hülya Koçyiğit, Ajda Pekkan ve daha bir kaç gün önce de İvana Sert benzer sözlerle durumumuza bir açıklık getirmişti: (*)Bu insanlar daha ne istiyor, anlamıyorum ben. O kadar güzel bir ülkede yaşıyoruz ki.

Özgürüz bir de… Hem de çok… Sevgi ve Saygıyla.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com