Alternatif Otopark

Çanakkale’de var olan otopark sorunu, çözülmek yerine her geçen gün düğüm oluyor. Bir yanda çözülemeyen bu sorun varken, diğer yandan vatandaşların alternatif çözümleri ortaya çıkmaya başladı. Binaların altında bulunan park yerleri bazı vatandaşları şanslı kılarken, Şekerpınar mevkiinde görülen kişisel otopark manzarı görenleri güldürürken düşündürdü.

Çanakkale’nin en büyük sorunu nedir? sorusuna cevap olan otopark, çözülmeyen sorun olma halini koruyor. İskele Meydanı’nda özellikle hafta sonları olmak üzere trafiği sıkıştırıyor. Şehir dışından gelenler de Çanakkaleli de merkezde arabasını koyacak yer bulamıyor. Esnaf, park yeri olmadığı için müşterisinin az olduğunu, zaten alışveriş merkezi ile bir vurgun yediklerini her fırsatta anlatıyor.
Vatandaşlar evlerinin önlerinde yer bulabilirse araçlarını park ediyor. Park yeri bulanlar da diğer araçların geçişini zorlaştırıyor.
Hastanenin yeni yerine taşınmasıyla, bahçesi otopark oldu. Okul bahçelerini dahi araçlar işgal etmeye başladı. Otopark sorunu yine de bitmiyor, tükenmiyor.
Tüm bu problemlerin başında merkezi bir alanda bir otoparkın yapılmaması ve artık evlerde ihtiyaç fazlası aracın olması geliyor. Halktan ve bazı kesimlerden alınan öneriler ise ya dikkate alınmıyor yada altları boş. Her ne olursa olsun süregelen otopark sorunumuz var.
Bazı vatandaşlar ise bu sorunun dışında kalıyor. Diğerlerine nazaran daha şanslı olanlar evlerinin önüne, apartman-site otoparklarına, kişisel alanlarına araçlarını bırakabiliyorlar. Bazıları ise kendi çözümünü kendisi üreterek yoktan var etmeyi seçti. Şekerpınar mevkiinde oturan bir vatandaş, boş arsada kendi imkanları ile aracına yer yaparak kendi çözümünü yarattı. Aracına titizlikle davrandığı belli olan vatandaşın kişisel park yerini görenler, gülerken düşündü.
Otopark sorunu çözülür mü? Muallak. Ancak böyle giderse alternatif çözümlerin artacağı düşünülebilir.

Yıldız Sağlam, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com