17 Şubat Ankara Saldırısı Unutulmadı

17 Şubat 2016 tarihinde Ankara Merasim Sokak’ta düzenlenen terör saldırısında şehit olan 29 yurttaş unutulmadı. 17 Şubat yıldönümü olan anma programı, Cumhuriyet Meydanı’nda dün saat 11.00’de yapıldı. Anma törenini Savunma ve Güvenlik Destek Hizmetleri Sendikası Çanakkale İl Temsilciliği düzenledi.

17 Şubat 2016 tarihinde Ankara Merasim Sokak’ya Genel Kurmay Başkanlığı’nın önünde kırmızı ışıkta bekleyen personel servis aracına haince saldırı gerçekleşmişti. Gerçekleşen terör saldırısında 29 yurttaş araç içerisinde şehit olmuştu. 17 Şubat yıldönümü olan bu hain saldırıda yitirilen canlar dün Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen anma töreniyle anıldı. Anma törenini Savunma ve Güvenlik Destek Hizmetleri Sendikası Çanakkale İl Temsilciği tarafından düzenlendi.

Törende konuşma yapan SAVDES-SEN Çanakkale İl Temsilcisi Engin Obalı, “Milli Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetlerinde görevli devlet memurları olarak, 17 Şubat 2016 tarihinde Ankara Merasim Sokakta mesai arkadaşlarımıza yönelik alçakça yapılmış terör saldırısında şehit olan 29 mesai arkadaşımızı anmak üzere toplanmış bulunuyoruz.

Tam iki yıl önce bu gün, Ankara Merasim Sokak’ta sivil asker ayrımı yapmadani mesai arkadaşlarımızın aynı servislerde ailelerine ve sevdiklerine ulaşmak üzere çıktıkları yolda yapılan alçakça hain saldırı sonucunda 29 can bizlerden, ailelerinden ve hayattan koparılarak, şehit edilmiş ve şehadet makamına ulaşmıştır. Ruhları şad, mekanları cennet olsun. Aradan geçen iki yıla rağmen, tarifi imkansız acımız halen ilk günkü gibi taze ve büyüktür. Şehitlerimiz siz rahat uyuyun. Sizlere yapılan hainliği unutmayacağız, unutturmayacağız. Yemin olsun ki, emanetiniz emanetimizdir, her daim sahip çıkacağız.

Şehitlerimize bakıldığında, terörün Merasim Sokak’ta sivil asker ayrımı yapmadan, asker, memur ve işçi statüsündeki tüm mesai arkadaşlarımızı hedef aldığı görülmektedir. Bu da gösteriyor ki, sivil devlet memurları da vatan savunmasında askerler gibi terör tehdidi ve risk altındadır. Bu vesile ile yüce Allah’tan; başta Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile Türkiye’nin bekası ve geleceği uğruna yapılan Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı harekatları ve 17 Şubat 2016 tarihinde Ankara Merasim Sokakta şehit düşen mesai arkadaşlarımız olmak üzere, tüm şehitlerimize rahmet diliyoruz. Allah, yurt içi ve yurt dışındaki terör örgütleri ile canı pahasına mücadele eden Türk Silahları Kuvvetlerimiz ve emniyet güçlerimizin yar ve yardımcısı olsun” açıklamalarında bulundu.

Tunahan Ünsal, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.