TKP Çanakkale 18 Şubat’a hazırlanıyor


Türkiye Komünist Partisi (TKP) tarafından 28 Ocak’ta Gebze ve Silivri’de başlatılan, İzmir’de devam eden “Halkın seçeneği güçleniyor” buluşmalarından biri de Çanakkale’de gerçekleşecek. Gerçekleşecek etkinlik için şimdiden harekete geçen TKP’liler cuma pazarında broşür dağıtmaya başladı.

Birçok il ve ilçede yeni parti örgütleri açan TKP, 20 Ocak-20 Şubat tarihleri arasında “Halkın seçeneği güçleniyor” sloganıyla özel bir örgütlenme dönemine girdi. Bu dönemde 15 kentte 15 büyük buluşma planlayan TKP’nin ilk üç buluşması Gebze, Silivri ve İzmir’de gerçekleşti.

Türkiye Komünist Partisi (TKP) tarafından ülkenin dört bir yanında düzenlenen “Halkın seçeneği güçleniyor” buluşmalarında sıra Çanakkale’de. Aydemir Güler, 18 Şubat Pazar günü saat 14.00’da Çanakkale Belediyesi Prof.Dr. Türkan Saylan Sosyal Tesisleri’nde halka seslenecek.

Gerçekleşecek olan etkinlik içinse TKP Çanakkale, harekete geçti. TKP’li gençler, cuma pazarı gibi halkın yoğun olduğu yerlerde dağıttıkları broşürlerle halka seslenmeye şimdiden başladı. Dağıtılan broşürlerin bir bölümünde; “Türkiye’de nüfusun yüzde birlik kesimi ülke zenginliklerinin yarısını gasp etmiş durumda. Buna imkan tanıyan sömürü düzenidir. AKP bu sömürü düzeninin sürmesi için işçi ücretlerini aşağıya çekiyor, grev halkını ortadan kaldırıyor, çalışma saatlerini uzatıyor buna karşın türlü yollarla bütün halka ait olan kaynakları patronlara aktarıyor.” ifadeleri yer aldı.

Yıldız SağlamBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com