“Sessiz çoğunluk sandıkları patlatacak”

1 Nisan’da Ankara’da yapılması planlanan 1.Olağanüstü Kurultaya doğru, ilçe kongrelerini hızla tamamlayan İyi Parti Çanakkale teşkilatı, heyecanla ilk il kongrelerine hazırlanıyor. Eceabat kongresinde gazetemize konuşan İyi Parti İl Yöneticisi Engin Temel, iddialı konuştu. Temel, “Sessiz çoğunluğun sandıkları patlatacağına inanıyorum. Genel Başkanımızın dediği gibi ‘Başaracağız, başaracağız, başaracağız.’ Bu bir Kuvayı Milliye hareketidir.” dedi.

2019’da yapılacak yerel veya birlikte yapılacak olan genel ve cumhurbaşkanlığı seçiminin erkene alınması olasılığına karşı 1. Olağan Kurultayı’nı, geçen Aralık ayında kurucu delegelerle yapan İyi Parti, 1 Nisan’da Olağanüstü Kurultayına hazırlanıyor. Çanakkale’de ilçe kongrelerini hızla tamamlayan parti, 4 Mart’ta da 1. Olağan İl kongresine gidecek.

“HEDEFİMİZ 5 MİLYON AMA ONU DA AŞACAĞIMIZA İNANIYORUM”

Eceabat kongresinde gazetemize konuşan İl Yöneticisi Engin Temel, 10-11 Şubat 2018 tarihlerinde kongre sürecinin başladığını ve 4 Mart’ta yapılacak İl Kongresinin ardından 1 Nisan’da yapılacak 1. Olağan Kurultaya heyecanla hazırlandıklarını belirtti. Vatandaşların bir çıkış aradığını ve bu çıkışı da Genel Başkanları Meral Akşener ile birlikte yakaladıklarını ifade eden Temel, “Ülkedeki siyaset ciddi anlamda tıkandı. Vatandaş umutsuzdu. Alternatifsizlikten dolayı bugüne kadar 15 yıldır iktidar yaptılar ama geldiğimiz noktada bir umut kaynağı olan Meral Akşener ve iyi partiye ciddi bir teveccüh var. Aynı zamanda da çok büyük katılım var. Her ne kadar korku ve baskıyla bir süreç devam ediyor olsa da sessiz bir çoğunluk çok ciddi bir şekilde İyi Parti’ye katılıyor. Üye sayımız Türkiye genelinde 500 bini aştı. Hedefimiz 5 Milyon olmakla beraber çok kısa sürede 500 bini yakaladığımız için ben 5 Milyonun çok daha üstünde bir üye sayısına ulaşacağımızı düşünüyorum. Bu sessiz çoğunluğun sandıkları patlatacağına inanıyorum. Sandıklar açıldığında bizler bile çok şaşıracağız. Çıktığımız yol, bir ana muhalefet ya da muhalefet yolu değil, ülkenin yönetimine talibiz. Bu güç ve bu birikim hem genel merkezimizde hem de illerdeki yönetici kadrolarımızda var. Genel Başkanımızın dediği gibi ‘Başaracağız, başaracağız, başaracağız.’ Bu bir Kuvayı Milliye hareketidir. Dolayısıyla vatanını, milletini, ülkesini, bayrağını herkesin İyi Parti çatısı altında toplanmasını bekliyoruz. Bu beklentimizin karşılığını da bugüne kadar olduğu gibi zaten görüyoruz. İnşallah ülkemiz, milletimiz ve partimiz için her şey hayırlı olur.”

Geçtiğimiz hafta sonu, Merkez ilçe seçiminin ardından sırasıyla yapılan Lapseki, Çan, Yenice, Eceabat kongrelerinde de kurucu başkanlar, güven oyu almış oldu. İlçe kongrelerini hızla tamamlayan parti, 4 Martta il kongresine gitmeye hazırlanıyor. Eceabat İlçe Başkanı Cengiz Aylıkcı, kongrede yaptığı konuşmasına Yarımada’da Mustafa Kemal güneşi gibi bir güneşin doğduğunu belirterek başladı. Aylıkcı, “Bu topraklarda doğan güneş, tüm yurdu aydınlatacak. Bizler bu aydınlanan yolda Genel Başkanımız Meral Akşener Hanımefendinin öncülüğünde Atatürk ilkelerini esas alarak beraberce yürüyeceğiz. Çünkü mücadelemiz bireysel çıkarlar için değil, vatanımız için, toplumumuz için, geleceğimiz için, Cumhuriyetimiz içindir.” dedi.

Aylıkcı’nın ilçe yönetim asil listesi şu isimlerden oluştu: Saim Zileli, Ramazan Tevfik Gül, Özkan Tuna, Mustafa Selim Meriç, Hülya Suyabakan, Demet Dağlı, Saime Bahşi, Türkan Özkara, Mehmet Altay, Müjdat Kıran, Ercüment Akıncı, Nedim Süslüoğlu, Zeki Hırslı, Beşir Erdinç Tursun.

Öte yandan kadın kollarının olmadığı ve kadınların her alanda ağırlıkta olduğunun bilindiği partide, Eceabat Kongresinde İl Yöneticisi Nazan Zileli’nin Divan Başkanlığı yapması dikkat çekti.

Eylem GözeldereBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com