Park özlemi artıyor

Troia Caddesi üzerinde bulunan Ahmet Taner Kışlalı Parkı’nda bakım ve onarım çalışması yapılıyor. Park bu günlerde kullanıma kapalı olarak duruyor. Parkın giriş çıkışlarına güvenlik dolayısıyla Zabıta tarafından demir bariyerler konuldu. Vatandaşlar parkta yapılacak değişiklikleri merak ediyor.

Kentte daralan ve içi sıkılan vatandaşların vakit geçirebilecekleri ve yeşil alan bulabilecekleri bir çok nokta bulunuyor. Çanakkale Belediyesi tarafından kentin belli noktalarına yapılan parklar ve yeşil alanlar vatandaşlar tarafından takdir görüyor. Bu dinleneme ve çocuk parkı olan alanlardan bir tanesi de Troia Caddesi üzerinde yer alan Ahmet Taner Kışlalı Parkı. Park geçtiğimiz günlerde bakım ve onarım çalışmasına alındı. Parkta dün objektiflere parke taşları yansıdı. Şu an bakımsız ve izbe olarak duran parkın çalışmalar sonrası ne hale geleceği vatandaşın merak konusu oldu.

Bölgede yaşayan vatandaşlar betonarme alanlardan ve sıkışıklıktan parklar sayesinde kurtulabiliyoruz dedi. Vatandaşlar bu parkların kentlerde, değerli ve temiz tutulması gerekir yorumlarında bulundular. Hatta ve hatta kentliler, daha çok yeşil alan istiyoruz vurgusu yaptı.

Özgürlük Parkı’nın eski halini görenler bu halinin ne kadar güzel ve etkileyici olduğunu belirttiler. Vatandaş kentte daha çok Özgürlük Parkı talep ediyor.

Tunahan Ünsal, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com