Son durak Erenköy oldu

Çanakkale Ziraat Odası ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün birlikte yürüttükleri eğitim ve çiftçi aileler yarışıyor programında dün akşamki durak Erenköy oldu.

Çanakkale Ziraat Odası ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce birlikte yürütülen eğitim ve çiftçi aileler yarışıyor programı kapsamında dün akşamki durak Erenköy idi. Programın konusu; zeytin zararlıları ile mücadele, zeytin ağaçlarında doğru budama yöntemleri, arı yetiştiriciliği, arı hastalıkları ve bakımı, Tarsim sigortalarının önemi konulu başlıklar hakkında önce üreticilere kapsamlı bilgiler verildi. Ardından da verilen eğitimde anlatılan konulardan çıkarılan sorulardan yarışma programı gerçekleştirildi.

Programda kısa bir konuşma yapan Başkan Kaya, tarımın öneminden bahsederek ‘’Bu tarzda eğitim ve bilgilendirme toplantılarının adının bazen domateste tuta mücadelesi, bazen meyvecilikte Akdeniz meyve sineği, bazen buğdayda süne mücadelesi, bazen demonstrasyon alanı oluşturma, bazen hayvan hastalıkları, bazen de bu akşam olduğu gibi öncesi eğitim ardından da yarışma programlarında siz değerli üreticilerimizle bir araya geliyoruz. Bir araya gelmeye de üreticilerimizin sorunlarını tespit edip çözüm üretebilmek adına devam edeceğiz. Bizleri bu akşam Erenköy de misafir eden başta muhtarımız olmak üzere tüm üreticilerimize teşekkür ederim’’ dedi.

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com